استاندار بوشهر: فعالان مدنی در استان فضایی آرام برای فعالیت مسوولان فراهم كرده اند

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: فعالان مدنی در این استان فضایی را فراهم كرده اند كه مسوولان در محیطی آرام، عقلانی و دور از احساسات به رسالت خود بپردازند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، مصطفی سالاری روز جمعه در نشست با فعالان مدنی استان بوشهر افزود: این فضای همدلی تكلیف مسوولان استان را دوچندان می كند.

وی تصریح كرد: فضای همدلی و همكاری زمینه توسعه و پیشرفت استان را فراهم می‌كند.

استاندار بوشهر بیان كرد: با توجه به نقش مهم مدیریتی در حل مشكلات مردم، عملكرد مثبت و موفق جوانان استان در عرصه مدیریتی این مجال را فراهم كرده‌ كه از جوانان درحوزه مدیریت بهره‌ بیشتری برده شود.

وی با اشاره به سفررییس جمهوری به كنگان و افتتاح فاز 12 پارس جنوبی ادامه داد: شخص رییس جمهور ی در این سفر بر ارایه خدمات بیشتر به مردم تاكید داشت.

سالاری گفت: با كمك مردم مشكلات استان بوشهر شناسایی شده و اكنون استان در مسیر پرشتاب توسعه قرارگرفته است.

وی با بیان اینكه نشست‌های هم‌اندیشی توسعه بخش‌های استان بوشهر یكی از برنامه‌های مهم كاری مسوولان استان بوشهر بود افزود: در این نشست‌ها نمایندگان صنوف و قشرهای مختلف مردم با ارایه مشكلات و راهكارهای لازم، برای حل آنها فضایی جدید برای رفع مشكلات مردم فراهم كردند.

استاندار بوشهر افزود: مدیران دستگاههای اجرایی در سال 1393 زمینه‌ای فراهم كردند كه مردم آزادانه مشكلات خود را بیان و برای ارایه انتقادات نیز هیچ محدودیتی ایجاد نكردند و قشرهای مختلف مردم نیز با حسن نیت برای سازندگی و عمران و آبادانی استان تلاش كردند.

سالاری افزود: سازمان‌های مردم نهاد نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه استان و حل مشكلات مردم دارند كه این سازمان‌ها در سال آینده توانمند‌تر می‌شوند و حمایت از آنها افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهردر خصوص سفر دولت به استان بوشهر نیز گفت: در بین 16 استان كشور كه رییس جمهور ی سفر كرده است استان بوشهر با احتساب اعتبارات وزارت نفت بیشترین اعتبار برای اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی را به خود اختصاص داده است.

سالاری یادآور شد: از محل ردیف‌های بودجه‌ای 660 میلیارد تومان برای توسعه استان بوشهر تخصیص یافت و علاوه برآن وزارت نفت بر تخصیص 500 میلیارد تومان برای تكمیل طرح‌های نیمه تمام تعهد كرد.

استاندار بوشهر گفت: علاوه بر این بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های بندری در جزیره نگین تعهد سرمایه‌گذاری 530 میلیارد تومان كرد كه اكنون عملیات ساخت بندر در جزیره نگین آغاز شده است.

سالاری از تكمیل طرح‌های بزرگراهی تا دو سال آینده در استان خبرداد و گفت: برای اجرای طرح‌های راهسازی و تكمیل بزرگراههای در دست ساخت 800 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده كه تا سال 1395 تمامی طرح‌های راهسازی در استان بوشهر تكمیل می‌شود.

وی افزود: بزرگراه اهرم، برازجان، گناوه و دیلم، بزرگراه بوشهر به دیر، بزرگراه دالكی به كنارتخته و بزرگراه عسلویه به مسیر استان هرمزگان تا دو سال آینده افتتاح می‌شود.

استانداربوشهر به طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر پرداخت و گفت: این طرح در استان بوشهر موفق عمل شده بگونه‌ای كه رضایت‌مندی مردم استان را در پی داشته است.

سالاری گفت: سال 1392 اعتبارات استان بوشهر 260 میلیارد تومان بود كه این رقم امسال به یك‌هزار میلیارد تومان افزایش یافت و این در حالی است كه اعتبارات ملی هم برای تكمیل طرح‌ها تخصیص یافته است.

وی افزود: تاكنون در استان بوشهر 650 پروژه عمرانی تكمیل شده كه برای این پروژه‌ها 860 میلیارد تومان اعتبارهزینه شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینكه تكمیل طرح‌های نیمه تمام دراولویت برنامه‌های استان بوشهر است گفت: در این استان سعی شده از مكانیزم بخش خصوصی در حوزه‌های گوناگون سرمایه‌گذاری استفاده شود.

سالاری از تصویب دهكده‌های گردشگری ساحلی در مناطق بوشهر، دلوار و گناوه خبرداد و گفت: عملیات زیرساخت دهكده گردشگری ساحلی شهر بوشهر در زمینی به مساحت 70 هكتار در ورودی این شهر آغاز شده كه بزودی 90 هكتار دیگر به این طرح افزوده می‌شود.

وی، با بیان اینكه تا 1.5 سال آینده فاز نخست دهكده گردشگری ساحلی بوشهر تكمیل می‌شود افزود: اكنون زیرساخت‌های این دهكده با اعتبارات تملك دارایی آغاز شده كه پس از تكمیل زیرساخت‌ها بخش خصوصی در حوزه‌های گوناگون خدماتی سرمایه گذاری خود را آغاز می‌كند

6047/1656