بهار فاطمي فرصت مغتنمي براي درك عظمت وجودي حضرت فاطمه (س) است

تهران- ايرنا- امام جمعه شهرستان فيروزكوه گفت: بهار فاطمي فرصت مغتنمي براي درك عظمت وجودي حضرت فاطمه(س) به عنوان دختر نبوت، همسر ولايت و مادر امامت است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين عبدالله اسماعيلي در خطبه هاي نماز عبادي- سياسي جمعه اين هفته شهرستان فيروزكوه درمحل مسجد جامع اين شهر با اشاره به در پيش بودن سال نو، اظهارداشت: بهار امسال در ايران اسلامي منور به نور وجودي حضرت زهراي مرضيه(س) شده كه قطعا سبب خير و بركت در امور خواهد بود.

وي بر لزوم حفظ حرمت ايام فاطميه ضمن اهتمام به امر صله ارحام و ديد و بازديدها با رعايت شئونات اسلامي افزود: بدانيم كه اين ايام يكي از خطوط قرمز جامعه اسلامي و باورهاي ديني و آزمايشي الهي براي سنجش قلوب مسلمانان است.

خطيب نماز جمعه فيروزكوه با توصيه به درس گرفتن از تغيير و تحولات طبيعت در آستانه سال جديد، خواستار محاسبه نفس از سوي آحاد جامعه و مسوولان شد.

اسماعيلي تصريح كرد: هوشيار باشيم كه دستيابي به نشاط و موفقيت در زندگي تنها در سايه توحيد، نبوت و امامت حاصل نمي شود.

وي در ادامه با توصيف صفات مبارك حضرت زهرا(س)، خاطرنشان كرد: آن بانوي مكرمه اسلام دختر نبوت، همسر ولايت و مادر امامت بودند و بر همه ما است تا به شايستگي در ايام فاطميه به سوگواري پرداخته و ضمن حرمت داري به تبيين و تشريح صفات و خصايل وجودي آن حضرت براي آحاد جامعه بخصوص بانوان بپردازيم.

تهرام/8142/1724

سرخط اخبار فرهنگ