بارش 16 ميليمتر باران طي 24 ساعت گذشته در كرمانشاه/بارشها ادامه مي يابد

كرمانشاه - ايرنا - مديركل هواشناسي استان كرمانشاه با بيان اينكه طي 24 ساعت گذشته به طور ميانگين 16 ميليمتر باران در سطح استان باريده است گفت: در اين مدت شاهد بارش 10 ميليمتر باران در شهر كرمانشاه بوديم.

محسن قاسمي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: در اين مدت بيشترين باران از گواور با 35 ميليمتر و كمترين بارش هم از كوزران با هشت ميليمتر گزارش شد.

وي ادامه داد: از بعد ازظهر امروز بتدريج از شدت بارندگيها كاسته مي شود و تا فردا عصر بارشي براي سطح استان پيش بيني نمي شود.

قاسمي گفت: به دنبال نفوذ سامانه بارش زاي ديگري به جو استان، از عصر فردا (شنبه) بازهم شاهد بارش باران در سطح استان و تا پايان روز يكشنبه خواهيم بود كه شدت بارشها در روز دوم (يكشنبه) بيشتر و اين بارشها در اكثر نقاط استان به شكل برف نمود پيدا خواهد كرد.

مديركل هواشناسي كرمانشاه ادامه داد: علاوه بر بارش باران طي روزهاي شنبه و يكشنبه، شاهد وزش شديد باد و احتمالا گرد وغبار بخصوص در مناطق مرزي نيز خواهيم بود.

وي تصريح كرد: به دنبال خروج اين سامانه از اواخر روز يكشنبه از جو استان، طي روزهاي دوشنبه و سه شنبه شاهد كاهش محسوس دماي هوا و به احتمال زياد يخبندان در پاره اي از نقاط استان خواهيم بود اما از روز چهارشنبه دوباره دماي هوا افزايش مي يايد.

قاسمي ادامه داد: ميانگين بارشهاي استان از ابتداي مهر ماه تا امروز به 260 ميليمتر رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 22 درصد و در مقايسه با ميانگين بلند مدت 18 درصد كاهش يافت.

وي در پايان اظهار كرد: پيش بيني هاي هواشناسي نشان مي دهد كه ميانگين بارندگيها در فروردين ماه 94 به حدود 50 تا 70 ميليمتر خواهد رسيد كه به حد نرمال استان نزديك مي شود و مي توان گفت كه بارندگيها در اين ماه مناسب خواهد بود.

7458/8066

سرخط اخبار استان‌ها