امام جمعه اردبيل: هيچ سيستمي قدرت خونخواهي مظلومان جهان را ندارد، جهان در انتظار مصلح واقعي است

اردبيل - ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل با اشاره به اعتراف دولتمردان آمريكايي به اشتباهات خود در سوريه گفت: هيچ سيستمي در دنيا قدرت خونخواهي مظلومان را ندارد، جهان در انتظار مصلح كل و منتقم حقيقي است.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد حسن عاملي در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر افزود: آمريكا در حمله به عراق نيز بعد از جنگ اعتراف به اشتباه كرد و اكنون آن را در باره سوريه تكرار مي كند بدون اينكه مورد بازخواست قرار گيرد.

وي همچنين به ايام فاطميه پرداخت و با اشاره به شخصيت حضرت زهرا (س)، اشتياق و عنايت ويژه رسول خدا به آن بانوي بزرگ را مورد بحث قرار داد و گفت: اين اشتياق در واقع اشتياق به اوصاف بزرگ حضرت زهرا (س) و خضوع رسول خدا (ص) در برابر آن عليا مخدّره در واقع خضوع در برابر اوصاف بزرگ آن بانوي دو عالم بوده است.

آيت الله عاملي گفت: رسول خدا (ص) در حد يك پرده كه خارج از استطاعت عمومي باشد، راضي به تجمل در زندگي حضرت زهرا (س) نبوده است.

وي ادامه داد: درآمد فدك، سه سال در دست حضرت زهرا (س) بود ولي هيچ تغييري در زندگي ايشان پيدا نشد.

وي افزود: جامعه ما با ترك اين سنت، به پستي و بلندي هاي كاذب بها داده در نتيجه با پيدا شدن هزينه هاي كاذب، آرامش از جامعه و خانواده ها سلب شده است.

خطيب جمعه اردبيل در ادامه از دو خير بزرگ كه با 180 ميليارد ريال اعتبار كارخانه آب معدني در شهرستان نير راه انداخته و درآمد آن را به سرطاني ها و محيط زيست و كارهاي اجتماعي و عام المنفعه اختصاص داده اند، تجليل كرد.

وي همچنين از خير ديگري كه خود پيش قدم شده با همكاري شهرداري، چندين هزار نهال در شهر غرس نمايد، تشكر كرد و گفت: ما بايد تلاش كنيم اين نگاه ارزشمند به محيط زيست به فرهنگ پايدار تبديل شود.

امام جمعه اردبيل همچنين به فرار رسيدن سال جديد اشاره و بيان كرد: از روايات معلوم مي شود كه تحولات و حوادث بسيار مهم بشريت در نوروز واقع شده است، يعني تحول طبيعت مقارن با تحولات عظيم زندگي بشر بوده است.

او اضافه كرد: از اين تقارن معلوم مي شود لحظه تحويل سال استعداد خاص براي برآورده شدن مطالب مهم دارد و لذا توبه و دعا را بايد در آن لحظه غنيمت دانست.

1756/6016