مردم و مسوولان عملكرد خود در تحقق شعار سال 93 را حسابرسي كنند

شاهرود - ايرنا - امام جمعه موقت شاهرود گفت: محاسبه و حسابرسي در تمام مسايل زمينه پيشرفت مادي و معنوي است ،مردم و مسوولان عملكرد خود در تحقق شعار سال 93 را حسابرسي كنند.

حجت الاسلام عباس اميني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شاهرود افزود :مسوولان كشور ببينند در تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي چگونه عمل كرده اند و مردم هم عملكرد خود در تحقق اقتصاد مقاومتي را بررسي كنند .

وي با اشاره به اينكه چهارم فروردين سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است ،خاطر نشان كرد : سال 94 با دليل اينكه ابتدا و انتهايش ايام فاطميه است را مي توان گفت سال فاطمي است .

وي تاكيد كرد : در كنار تمام خوبي هاي نوروز حرمت ايام فاطميه نيز حفظ شود زيرا كه حرمت و عزت ما به واسطه پيامبر اسلام و خاندان پاكش است .

اميني در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به رويدادهاي سال 93 گفت : در اين سال مردم مظلوم غزه در جنگ 51 روزه با مقاومت و ايستادگي پيروز شدند و اميدواريم سال جديد سال پيروزي مسلمانان و مردم منطقه باشد .

وي با يادآوري حوادث رخ داده در سال 93 در عراق و جنايت ها و وحشيگري هاي داعش بيان كرد : با همت مردم عراق و با الهام گرفتن از بسيج و همچنين مشاوره هاي فرماندهان ايراني، داعش در آستانه نابودي است .

وي با بيان حوادثي مانند توهين در نشريه شارلي ابدو به پيامبر اسلام و ديگر توطئه هاي دشمنان گفت : اينها همه بازي سياسي و اسلام هراسي است كه راه اندخته اند.

اميني تاكيد كرد : به خواست خدا و بيداري مسلمانان هيچ وقت اين توطئه ها كارساز نخواهد بود ، بلكه موجبات تعالي و توسعه اسلام در جهان نيز فراهم شده است .

امام جمعه موقت شاهرود با بيان اينكه شهرستان شاهرود در مسير عبور توقف زائران امام رضا (ع) قرار دارد ،گفت : كسبه و بازاريان و مردم شاهرود براي مسافران و زائران حرمت قايل هستند تا آنها خاطره و ايام خوبي داشته باشند .ك/2

2181/6103

سرخط اخبار استان‌ها