بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوين، بازار ميوه را كنترل مي كنند

قزوين - ايرنا- معاون نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوين، از تشديد طرح كنترل و نظارت بيشتر بازرسان بر فعاليت بازار به خصوص بازار ميوه در آستانه سال نو خبر داد.

علي اكبر كبيري روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بازرسان، قيمت و كيفيت اقلام عرضه شده را به شدت زير كنترل دارند تا آنچه كه در اين سبد براي مردم پيش بيني شده است، با قيمت مناسب و بالاترين كيفيت در اختيار آنها قرار گيرد.

وي بر بازرسي دقيق تر بازرسان بر كالاهاي اولويت دار سبد مصرفي خانوارها تاكيد و اظهاركرد: در اين ايام، طرح بازرسي ويژه انبارها و سردخانه ها به ويژه وضعيت توزيع و تامين ميوه نوروزي هم با جديت بيشتري اجرا مي شود.

كبيري به نظارت بر ميادين ميوه و تره بار اشاره كرد و گفت: در بخش خدمات نيز از شركتهاي مسافربري، حمل و نقل درون شهري، حمل و نقل برون شهري، اماكن تفريحي، فرهنگي، سياحتي و زيارتي، غذاخوري ها، مراكز اقامتي و رستورانهاي بين شهري بازرسي مي شود.

وي از 19 گروه كالايي به عنوان اولويت هاي اساسي طرح نظارتي ويژه نوروز خبر داد و اظهاركرد: اين گروه كالايي شامل البسه و پوشاك، كيف و كفش، آجيل و خشكبار، شيريني، خوار و بار، لبنيات، گوشت مرغ، گوشت قرمز، ماهي، قند و شكر، روغن و برنج مي باشد.

معاون نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوين ادامه داد: با نزديك شدن به روزهاي پاياني سال، مردم در تب و تاب خريدهاي نوروزي هستند كه در اين ميان معدود فروشندگاني نيز موقعيت را مناسب ديده و با گرانفروشي و مصاديق تخلفات اقتصادي از افزايش تقاضاي به وجود آمده، سوء استفاده مي كنند.

كبيري اضافه كرد: شهروندان مي توانند تخلفات احتمالي فروشندگان را با شماره تلفن 124 اطلاع دهند و بازرسان اين سازمان حداكثر ظرف مدت 10 دقيقه در محل حاضر و موضوع را بررسي مي كنند.

7389/ 6128

سرخط اخبار استان‌ها