فرمانده ناجا: 37 میلیون بارسفر طی چند روز اخیر در جاده های كشور انجام شد

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی گفت : طی چند روز اخیر و همزمان با سفرهای نوروزی بیش از 37 میلیون بارسفر در جاده های كشور انجام شده است.

سردار حسین اشتری در حاشیه برگزاری مراسم آغاز رزمایش اقتدار در ستاد مركزی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این رزمایش طبق سنوات گذشته و با هدف ارتقا سطح آمادگی نیروی انتظامی در مبارزه با سرقت در تهران بزرگ از امروز تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینكه در این رزمایش با استفاده از تجربیات سالهای گذشته از تجهیزات و امكانات بیشتری برای حفظ امنیت وآسایش شهروندان پیش بینی شده است، افزود: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به منظور ارایه خدمت به شهروندان و مسافران نوروزی در محله هایی كه لزوم حضور محسوس ماموران پلیس بیشتر احساس شود قطعا انجام وظیفه خواهیم كرد. سردار اشتری در مورد تمهیدات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در تعطیلات نوروزی تصریح كرد: در این مدت ماموران نیروی انتظامی این آمادگی را دارند كه با استقرار در محله های مختلف شهر و افزایش گشت‌های سواری، موتوری و پیاده آسایش و امنیت شهروندان تهرانی را تامین كنند.

وی با اشاره به اینكه فعالیت پلیس افتخاری از ابتدای سال جاری آغاز شده بود، تاكید كرد: فعالیت پلیس افتخاری به صورت رسمی از ابتدا سال آغاز و تعداد فعالان پلیس افتخاری در هر استانی متفاوت اعلام شده است.

فرمانده ناجا با اشاره به بیش از 37 میلیون بار سفر نوروزی در روزهای اخیر اظهار داشت: براساس گزارش پلیس راهور از آغاز سفرهای نوروزی تا دیروز بیش از 37 میلیون بار سفر در مسیر جاده ها انجام شده است كه پیش بینی می شود امسال اعداد مسافرت های نوروزی بیشتر از سال‌های گذشته انجام شود.

رییس پلیس كشور در خصوص وضعیت تردد در مرزهای كشور نیز گفت: در تمامی مرزهای زمینی و هوایی امكانات و نیروی انسانی تقویت شده و ترددهای مرزی مثل گذشته سریع و آسان است به همین ترتیب ایستایی مسافران در این مبادی نیز كمتر شده است.

سردار ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ نیز در ادامه مراسم با ارائه گزارشی عملكرد این فرماندهی در خصوص بهبود شاخص های مبارزه با سرقت، قاچاق مواد مخدر و امنیت اجتماعی و عمومی و سایر مأموریت های ناجا در سال 93 بیان كرد.

طرح نوروزی رزمایش اقتدار با شعار آسودگی و ایمنی بیشتر با التزام به اخلاق ، قانون و نظم عمومی صبح امروز با حضور سردار حسین اشتری فرمانده ناجا، حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سرهنگ محسن خانچرلی رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ و جمعی از فرماندهان یگان های عملیاتی این فرماندهی امروز در ستاد مركزی فاتب آغاز شده است.

تهرام/1699/1724