در مذاكرات هسته اي فقط توافق برد برد مورد قبول ملت بزرگ ايران است

رشت - ايرنا - نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت گفت : در مذاكرات هسته اي ايران با 1 + 5 فقط توافق برد برد مورد قبول ملت بزرگ و ولايي ايران است و هر گونه تضييع حقوق ملت ايران پذيرفتني نيست .

به گزارش خبرنگار ايرنا ، آيت الله زين العابدين قرباني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه رشت افزود : اميدواريم تا دهم فروردين ماه توافق طبق شرايطي كه ذكر شد انجام شود و مشكلات ناشي از تحريمهاي ظالمانه غرب عليه ملت ايران كاهش يابد اما اگر هم نشد ، آسمان به زمين نخواهد آمد .

وي گفت : در اين صورت ملت ايران همانگونه كه در طول 36 سال گذشته با تكيه به غيرت و علم و دانش فرزندان خود راه ترقي و پيشرفت را پيموده است همين راه را ادامه خواهند داد تا باشد كه دشمن اين ملت بزرگ و ولايي بيش از پيش شرمنده و بي آبرو شود .

وي در بخش ديگري از سخنان خود در مورد مراسم عيد نوروز گفت : اسلام با مناسبت هاي نيكوي عيد نوروز منافاتي ندارد بلكه آنها را محترم نيز شمرده است .

آيت الله قرباني افزود : مناسبت و رسم هايي همچون صله رحم ، عيدي و هديه دادن به ضعفا و اقوام ، عيادت از بيماران و بزرگان فاميل ، خوشي و شادماني كردن به مناسبت اين عيد طبيعت مورد تاييد و احترام دين مبين اسلام نيز هست و با آن منافاتي ندارد ، اما آن بخش از مناسبت هايي كه خرافه است و جايگاه عقلي و شرعي ندارد نيز مورد تاييد دين اسلام نيست.

وي از همه مردم مسلمان ايران خواست ضمن رعايت احترام مقارنت دهه فاطميه با ايام نوروز در اين ايام از بيماران ، سالمندان و مستمندان عيادت كرده و تا حد امكان مشكلات آنها را برطرف نمايند .

6070

سرخط اخبار استان‌ها