اعتراف به اشتباه آمريكاييها در سوريه / هيچ سيستمي قدرت خوانخواهي مظلومان جهان را ندارد

اردبيل - ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل با اشاره به اعتراف دولتمردان آمريكايي به اشتباهات خود در سوريه گفت : جاي تأسف است كه هيچ سيستمي در دنيا، قدرت خونخواهي مظلومان را ندارد و سازمان ملل در اين خصوص كاملا عقيم است و جهان در انتظار مصلح كل و منتقم حقيقي است.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد حسن عاملي در خطبه دوم نماز جمعه اردبيل از دولتمردان آمريكا كه اعتراف به اشتباه در سوريه كرده و بعد از پنج سال جنايت و كشته شدن 200 هزار نفر و آواره گشتن 10 ميليون انسان براحتي و با آرامش خاطر از اشتباه خود سخن مي گويند، انتقاد كرد.

وي گفت : آمريكا در خصوص حمله به عراق نيز بعد از جنگ اعتراف به اشتباه كرد و اكنون آن را در باره سوريه نيز تكرار مي كند بدون اينكه مورد بازخواستي قرار گيرد.

وي همچنين به ايام فاطميه پرداخته و با اشاره به شخصيت آسماني حضرت زهرا (س)، اشتياق و عنايت ويژه رسول خدا به آن بانوي بزرگ را مورد بحث قرار داد و گفت: اين اشتياق در واقع اشتياق به اوصاف بزرگ حضرت زهرا (س) و خضوع رسول خدا (ص) در برابر آن عليا مخدّره در واقع خضوع در برابر اوصاف بزرگ آن بانوي دو عالم بوده است.

آيت الله عاملي از ميان اوصاف حضرت زهرا (س) به وصفت بساطت و سادگي و زهد در زندگي حضرت زهرا (س) وارد شد و گفت: رسول خدا (ص) در حد يك پرده كه خارج از استطاعت عمومي باشد راضي به تجمل در زندگي حضرت زهرا (س) نبوده است.

وي ادامه داد: درآمد فدك، سه سال در دست حضرت زهرا (س) بود ولي هيچ تغييري در زندگي ايشان پيدانشد.

وي افزود: جامعه ما با ترك اين سنت، به پستي و بلندي هاي كاذب بها داده در نتيجه با پيدا شدن هزينه هاي كاذب، آرامش از جامعه و خانواده ها سلب شده است.

خطيب جمعه اردبيل در ادامه از دو خير بزرگ كه با صرف 18 ميليارد تومان كارخانه آب معدني در شهرستان نير راه انداخته و كل درآمد ان را به سرطاني ها و محيط زيست و كارهاي اجتماعي و عام المنفعه اختصاص داده اند، تجليل كرد.

وي همچنين از خير ديگري كه خود پيش قدم شده تا با همكاري شهرداري، چندين هزار نهال در شهر غرس نمايد تشكر كرد و گفت: ما بايد تلاش كنيم اين نگاه ارزشمند به محيط زيست به فرهنگ پايدار تبديل شود.

امام جمعه اردبيل همچنين به فرار رسيدن سال جديد اشاره و بيان كرد: از روايات معلوم مي شود كه تحولات و حوادث بسيار مهم بشريت در نوروز واقع شده؛ يعني تحول طبيعت مقارن با تحولات عظيم زندگي بشر بوده است. مانند ميثاق خداوند با بندگان و استواء كشتي نوح در كنار كوه جودي و كسر اصنام توسط اميرالمؤمنين (ع) با رفع رسول خدا (ص) و كسر اصنام توسط حضرت ابراهيم (ع) و غدير خم .

او اضافه كرد: از اين تقارن معلوم مي شود لحظه تحويل سال استعداد خاص براي برآورده شدن مطالب مهم دارد و لذا توبه و دعا را بايد در آن لحظه غنيمت دانست.

وي با دعوت از اهالي به خانه تكاني حرم الهي يعني قلب، از تمام كساني كه مبتلي به قهر با يكديگر هستند خواست با پيش قدم شدن در آشتي به مقام رفعت در نزد خداوند متعال نائل شوند.

6016

سرخط اخبار استان‌ها