خطیب جمعه یاسوج: حرمت ایام فاطمیه به بهانه عید نوروز خدشه دار نشود

یاسوج - ایرنا - خطیب جمعه یاسوج با تبریك فرارسیدن عید نوروز، گفت: دوم تا ششم فروردین 94 ایام فاطمیه دوم است و حرمت ایام سوگواری دختر نبی مكرم اسلام (ص) نباید به بهانه عید نوروز دچار خدشه شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه یاسوج افزود: كهگیلویه و بویراحمد در منطقه نیمه خشك كشور قرار گرفته و به دلیل بارش محدود نزولات جوی در چند سال اخیر با مشكل خشكسالی و كم آبی مواجه شده است.

وی بیان كرد: با وجود بارش قابل توجه نزولات جوی در كهگیلویه و بویراحمد در سال جاری هنوز خشكسالی و كم آبی سال های گذشته در این استان جبران نشده است.

حسینی اظهار كرد: به همین دلیل باید مردم كهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش در مصرف آب صرفه جویی كرده و از هدر روی این مایه حیات بپرهیزند.

وی عنوان كرد: از كشاورزان كهگیلویه و بویراحمد نیز انتظار می رود محصولات زراعی كه نیازمند آب فراوان است كشت نكنند.

حسینی ابراز داشت: كشورهای عضو گروه 1+5 این نكته مهم را به خوبی بدانند كه مسوولان اجرایی، دولت، مجلس و ملت ایران یك قدم از حقوق مسلم هسته ای خود عقب نشینی نخواهند كرد و تلاش دشمنان برای دست نیافتن كشور و ملت ایران به فناوری صلح آمیز هسته ای بیهوده است.

خطیب جمعه یاسوج افزود: در تعطیلات نوروز 94 نیز همچون سال های گذشته عده ای گردشگر از نقاط مختلف كشور به كهگیلویه و بویراحمد سفر می كنند و از مردم و مسوولان اجرایی این استان انتظار می رود با برخورد مناسب خود یكبار دیگر سابقه درخشان میهمان نوازی استان را به اثبات رسانند.

حسینی گفت: آن عده از مردم كهگیلویه و بویراحمد كه در تعطیلات نوروز 94 به سایر نقاط ایران سفر می كنند نیز با رفتار، گفتار و كردار مناسب خود سفیر و نماینده شایسته ای برای معرفی هر چه بیشتر آداب، رسوم و فرهنگ غنی این استان به مردم نقاط مختلف كشور باشند.

وی بیان كرد: تفریح مردم و مسافران نوروزی كهگیلویه و بویراحمد در دامن طبیعت این استان در تعطیلات نوروز 94 نباید موجب تخریب و یا آسیب رساندن به عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست استان شود.

7535/6110

سرخط اخبار استان‌ها