۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۳:۱۷
کد خبر: 81547551
T T
۰ نفر
خطیب جمعه تهران: باید به هیات مذاكره كننده ایرانی مرحبا گفت

تهران- ایرنا- خطیب نماز جمعه تهران گفت: باید به مردم و هیات مذاكره كننده هسته ای ایرانی كه درطول مذاكرات مردانه ایستاده و زیر بار زور نمی روند، مرحبا گفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله موحدی كرمانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران خطاب به طرف خارجی مذاكره كننده هسته ای گفت: هیات ایرانی با شما منصفانه حرف می زند شما بپذیرید ضرر نمی كنید.

موحدی كرمانی در ادامه با بیان اینكه وزیرخارجه آمریكا گفت و اعتراف كرد كه ما در سوریه شكست خوردیم افزود: عجیب است كه هرچه شكست می خورند پند نمی گیرند، بیدار هم نمی شوند و غرورشان هم كم نمی شود.

خطیب جمعه تهران تاكید كرد: اما وقت آن شده است كه زمامداران آمریكا هم فكر كنند چرا شكست خورده اند؟ چرا در سوریه شكست خورده اند؟

وی خطاب به كری گفت: شما تا توانستید از تروریست ها در سوریه حمایت كردید اما شكست خوردید. این نباید برای شما درس باشد كه دیگر این جنایات را تكرار نكنید؟ آیا ایران به شما درس نداد؟ از حمایتی كه از شاه كردید و نتیجتا شكست خوردید چرا پند نگرفتید؟ بدانید فایده ای ندارد.

موحدی كرمانی خاطرنشان كرد: جنایات شما موجب شده است در اكثر نقاط این سرزمین فریادهای مرگ بر آمریكا بلند شود. تا كی می خواهید فكر كنید كه با ظلم و خونریزی و تجهیز تروریست ها موفق می شوید. آیا راه رسیدن به اهدافتان حقیقتا این است؟ تا كی ظلم و زورگویی؟

خطیب جمعه تهران به آیه ای از قرآن اشاره كرد و گفت: این قرآن ما است كه می گوید انسان های ظالم نمی توانند خانه آباد داشته باشند .

وی تاكید كرد: مردم بیدار شدند. مردم دیگر مردم دیروز نیستند و زیر بار ظلم و زور نمی روند و حرف ظالم را قبول نمی كنند و می فهمند. در مقابل ظالم و متجاوز می ایستند.

موحدی كرمانی ادامه داد: بیدار شوید تا كی باید هیات ایرانی بگوید كه ما در مقام سلاح اتمی نیستیم و شما هم بگویید ما هنوز اعتماد نداریم هنوز باورمان نیست.

خطیب جمعه تهران تاكید كرد: كی و از چه راهی باید شما مطمئن شوید؟ همه راه ها را كه ایران و هیات ایرانی جلوی شما گذاشته است باز هم می گویید هنوز ما اطمینان نداریم؟ نه! اینها بهانه است همان طور كه رهبر معظم انقلاب فرمودند اینها دشمن اسلام و انقلاب اند هسته ای بهانه است.

موحدی كرمانی با بیان این كه ای كاش در دنیا عده ای آزاده پیدا می شدند و آمریكا را به محاكمه می كشیدند گفت: واقعا این همه جنایت، این همه آدمكشی چه معنایی دارد؟ بعدا هم بگویند ما شكست خوردیم. غلط كردید كه این جنایات را كردید كه منتهی به شكست خود و منجر به ریخته شدن خون های فراوانی شدید. چه كسی باید جواب این خون هایی كه شما ریخته اید بدهد.

وی گفت: آمریكا باید در دادگاه جهانی و در مقابل افكار عمومی جواب دهد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: آدم می كشید از تروریسم حمایت می كنید و در مقابل یك حكومت قانونی كه در سوریه هست پیوسته مزاحمت ایجاد می كنید و بعدا هم می گویید شكست خوردید. شما شكست خورده هستید. خدا شكست را برای شما مقرر كرده است. خدا برای شما ذلت و برای اسلام عزت را مقرر كرده است.

موحدی كرمانی تاكید كرد: بدون تردید شما شكست خوردید و خواهید خورد و در این فرصتی كه فعلا در دست است هیات ایرانی منصفانه با منطق با شما حرف می زند حرف حساب را بپذیرید ضرر نمی كنید برای اولین بار امتحان كنید.

وی در ادامه با طرح این سوال كه می گویند ما نمی فهمیم كه ایران دست از سلاح هسته ای برداشته گفت: چكار كنیم كه هیات ایرانی نمی توانند خلق فهم كنند و امیدواریم كه خداوند شر دشمنان را به خودشان برگرداند و عزت اسلام و مسلمین را روز به روز افزون گرداند.

موحدی كرمانی به شهادت حضرت زهرا صدیقه (س) اشاره كرد و گفت: بزرگترین مناسبت شهادت حضرت زهرا صدیقه (س) كه طبق نقل معتبر سه شنبه آینده روز شهادت مظلومانه این بانوی بزرگ اسلام است.

خطیب جمعه تهران افزود: حضرت صدیقه زهرا هم برای زنان و هم برای مردان الگوی صبر و استقامت است كه دوران های سختی را گذراند و سختی ها را با تمام وجود تحمل كرد.

موحدی كرمانی با بیان این كه درس دیگر زندگی حضرت زهرا (س) محبت به شوهر و فرزندان بود تاكید كرد: بكوشیم فضای خانه را مملو از محبت كنیم و مراقب باشیم فضای زندگی فضای محبت و دوستی باشد.

وی از دیگر خصوصیات حضرت زهرا (س) را احساس مسوولیت، دفاع از ولایت، آگاه كردن جامعه و ایجاد بصیرت و ایثار عنوان كرد.

خطیب جمعه تهران در ادامه به سالگرد رحلت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد آقا خمینی اشاره كرد گفت: ایشان با كمال فداكاری و بصیرت در كنار امام و بازوی قوی امام بود. به وظیفه دینی خود در ارتباط با اطاعت از ولی امر سخت كوشا بود.

موحدی كرمانی به موفقیت های ارتش عراق در مبارزه با داعش اشاره كرد و گفت: موفقیت ارتش و مردم عراق را در مبارزه با داعش آرزومندیم توفقیات خوبی نصیبشان شد و امیدواریم خداوند آنها را در پاكسازی تكریت از عناصر كثیف داعش كمك كند.

وی همچنین برای مردم بحرین آرزوی موفقیت كرد.

سیام**1058**1601**