ملت ايران يك قدم از حقوق خود عقب نشيني نخواهد كرد

گناباد - ايرنا - امام جمعه گناباد گفت : بر اساس رهنمود هاي مقام معظم رهبري نه مذاكره كنندگان هسته اي و نه ملت مسلمان و آزاده ايران يك قدم از حقوق حقه خود عقب نشيني نخواهند كرد

به گزارش ايرنا حجه الاسلام حسن صادقي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته گناباد با اشاره به سالروز ملي شدن صنعت نفت افزود: ملت ايران با همراهي آيه الله كاشاني و دكتر محمد مصدق دست غارتگران را كوتاه و نفت را ملي كردند اما با ترفند غربيها اقتصاد ما وابسته به نفت شد و همين نقطه ضعف ماست.

وي ادامه داد : غربيهاي خون آشام امروز كه ملت ما مستقل شده به بهانه فن آوري هسته اي خريد نفت را تحريم كردند تا جلو پيشرفت را بگيرند و ما را وادار به ذلت كنند و دولت و مردم بايد با رجوع به اقتصاد مقاومتي وابستگي خود را به نفت كم كنند.

خطيب جمعه گناباد پيشرفتها و موفقيتهاي ارتش عراق در جنگ با تروريستها راياد آورشد و گفت : عده اي از تروريست ها از عراق به كشورهاي خود بازگشته اند و دليل آن جنايت تازه انها در كشتار 23 نفر خارجي در تونس مي باشد .

وي با محكوم كردن اين اقدام تروريستي ادامه داد :غربيها داعش را به وجود اوردند تا هم اسلام را بدنام كنند و هم بدست خود مسلمانان حمام خون راه بيندازند اما اكنون دود اين اقدامات به چشم خود انها مي رود

وي گفت : بايد از تعطيلات عيد براي شركت در مجالس اهل بيت (ع) و زيارت امام زادگان وقبور شهدا استفاده كرد.

وي ادامه داد : رفتن به دامن طبيعت و صحرا به شرط عدم لهو و لعب و خراب نكردن طبيعت دستور قرآن است ؛ خداوند مي فرمايد در زمين بگرديد و بينديشيد كه عاقبت فاسدان چگونه بوده است .

امام جمعه گناباد با بيان اينكه قنات هاي گناباد از افتخارات اين منطقه است ؛گفت : حيات گناباد وابسته به همين قنات هاست و مالكين انها بارها اعلان كرده اند كه مردم ماشينهاي خود را با اب قنات نشويند چون هم آب هدر مي رود و هم روغن ماشين وارد زمينها وباغات مي شود .

وي گفت : چون مالكين قنات ها راضي به شستشوي ماشين ها نيستند شستن خودرو در آن ها جايز نيست

514/1211

سرخط اخبار استان‌ها