وزیر بهداشت: حل ریشه‌ای مشكلات حوزه سلامت، همكاری تمام اركان و قوای سه گانه را می‌طلبد

تهران-ایرنا- وزیر بهداشت در پیام نوروزی خود با بیان این كه در هر شرایطی وظیفه ما خدمت به مردم است تاكید كرد: حل ریشه‌ای مشكلات حوزه سلامت، همكاری تمام اركان و قوای سه گانه را می‌طلبد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشكی؛ در پیام نوروزی سیدحسن هاشمی آمده است: امروزه داشتن جامعه‌ای فعال، پویا و سالم از اهداف و آرزوهای تمام ملت‌های جهان است.

وزیر بهداشت در پیام نوروزی خود تاكید كرد: یكایك ما نیز وظیفه داریم با حفاظت از سلامت خود، خانواده و هم‌میهنان‌ و دوری جستن از آن چه سلامت ما را به خطر می‌اندازد، سهم خود را در این عرصه ایفا كنیم.

وی در پیام خود یادآور شده است: در سال گذشته توانستیم پرداخت از جیب مردم در مراجعه به بیمارستان‌ها را از حدود 37 درصد به كمتر از 10 درصد كاهش دهیم.

هاشمی در پیام نوروزی خود آورده است: سطح بهداشت در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر و در میان حاشیه نشینان را نیز گسترش دادیم به طوری كه اینك بالغ بر 2 میلیون نفر از این جمعیت تحت پوشش خدمات بهداشتی ـ درمانی قرار گرفته‌اند و همچنین 8میلیون نفر هم طی این مدت در سراسر كشور بیمه شده‌اند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از پیام خود آورده است: در سال 93 برخی اهداف‌مان نیز محقق نشد.

وی تصریح كرد: براساس سیاست‌های كلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، سهم حوزه سلامت از تولید ناخالص ملی باید افزایش می‌یافت؛ بنابراین انتظار می‌رفت در بودجه سال 94 نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی زمینه‌هایی را فراهم كنند كه آن سیاست‌ها عملیاتی شوند. البته حتماً محدودیت‌هایی مانع از تحقق این اهداف شد كه امیدوارم در سال آینده مرتفع شود.

هاشمی، در ادامه پیام خود آورده است: پایدار شدن منابع سلامت، تجمیع بیمه‌ها و مشكلات بیمه‌های تكمیلی و تجاری در تعامل با مراكز درمانی، ارزشمند شدن برگه‌های دفترچه‌های بیمه و افزایش صادرات دارو را از جمله دغدغه‌های خود در سال 94 می دانیم.

وی در پیام نوروزی خود ابراز امیدواری كرد: در سال آینده همزمان با پیگیری مطالبات معوق حوزه سلامت، بر اساس نام‌گذاری سازمان جهانی بهداشت با محوریت امنیت غذایی، بر سلامت این بخش نظارتی جدی داشته داشت و تلاش ‌كنیم همراه و در كنار مردم، جامعه‌ای سالم‌تر، پویاتر و سازنده‌تر داشته باشیم.

سیام**1058**1601**

سرخط اخبار جامعه