فراخوان فلسطینی ها برای اتحاد و مقاومت در مقابل دشمن صهیونیستی

غزه – ایرنا – انتخابات (كنست) پارلمان رژیم صهیونیستی نشان داد كه سیاست های جنایتكارانه این رژیم در قبال فلسطینی ها با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت وهمه به اصطلاح كشمكش ها و رقابت های انتخاباتی احزاب صهیونیستی یك سناریوی سیاسی فریبكارانه بیش نبوده است وگزینه ای فراروی فلسطینی به جزاتحاد و مقاومت در مقابل دشمن صهیونیستی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، ناظران معتقدند تا رژیم صهیونیستی وجود دارد، خبری از تشكیل كشور مستقل فلسطین و بازگشت پناه جویان و آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری خود نیست و مذاكرات سازش هم یك بازی سیاسی برای سرگرم كردن برخی طیف های فلسطینی مانند تشكیلات خودگردان است كه با مقاومت ضد صهیونیستی همراه نیستند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاكید كرده است كه « كشور مستقل فلسطین متولد نخواهد شد و اجازه تشكیل آن را نمی دهد».

هرچند تشكیلات خودگردان فلسطین این یاوه سرایی نتانیاهو را كودتایی علیه مفاد به اصطلاح طرح عملیات سیاسی خواند كه توسط ایالات متحده برای رژِیم صهیونیستی ترسیم شده است اما این تشكیلات متاسفانه همچنان منتظر به بار نشستن مذاكرات سازش است كه سناریوی آن نیمه تمام رها شده است.

صائب عریقات مذاكره كننده ارشد فلسطینی ها این اعتراف را كرده است كه« نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هر كاری می توانست برای نابودی طرح آمریكا مبنی بر تشكیل دو كشور انجام داده است».

گروه های مقاومت فلسطینی تنها راه دستیابی به حقوق ملت فلسطین را اتحاد ، مبارزه و ایستادگی می دانند و معتقدند كه مذاكرات سازش و طرح تشكیل دو كشور و غیر این ها بازی سیاسی است تا فلسطینی ها را سرگرم كنند و از پیگیری حقوق قانونی و برحقشان دور سازند.

درهمین چارچوب ، نافذ عزام از رهبران برجسته جنبش جهاد اسلامی درگفت وگو با ایرنا اظهار داشت: بدون در نظر گرفتن نتایج این به اصطلاح انتخابات، نحوه برخورد رژیم صهیونیستی با ملت فلسطین به همان منوال سابق خواهد بود و حقوق این ملت دائما انكار خواهد شد و تحقق آن به تعویق خواهد افتاد.

نافذ عزام با دعوت گروه های فلسطینی برای سامان بخشیدن به اوضاع داخلی فلسطین به ویژه برای مقابله با حجم زیاد تهدیدها و چالش هایی كه متوجه اصل مساله فلسطین است، تاكید كرد: سركردگان اصلی در رژیم صهیونیستی از اجرای توطئه پاكسازی نژادی لحظه ای دست برنخواهند داشت و یهودی سازی فلسطین را همچنان ادامه خواهند داد.

سامی ابوزهری سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) نیز سخن نتانیاهو درباره عدم عقب نشینی از كرانه باختری و قدس و رد ایده تشكیل كشور فلسطین را دلیل دروغ بودن اوهام صهیونیستی در رابطه با سازش دانست.

ابوزهری امید تشكیلات خودگردان به از سرگیری مذاكرات سازش را «كاری بیهوده و امید بستن به سراب» توصیف كرد.

اویگدور لیبرمن رییس حزب تندروی «اسراییل خانه ما» در بازدید از شهرك صهیونیستی نتیف هعتسراه در نزدیكی نوارغزه عنوان كرد كه «هدف اساسی نخست وزیر آینده اسراییل پایان دادن به حیات جنبش حماس است».

جمال الخضری نماینده مستقل در مجلس قانونگذاری فلسطین تاكید كرد كه «كوتاه ترین راه برای رسیدن به صلح و امنیت، پایان دادن به اشغالگری و برپایی كشور مستقل فلسطینی است.»

وی افزود:سخنان تهدید آمیز سركردگان رژیم صهیونیستی در زمینه تشدید محاصره غزه ، گسترش شهرك سازی برای صهیونیست ها و تحت پیگرد قرار دادن فلسطینی ها باعث ایجاد ترس و سستی در ما نخواهد شد و ایمان داریم كه در صورت اتحاد ، مقاومت و پافشاری، هیچ حقی از ملت فلسطین ضایع نخواهد شد.

علاء ابوعامر تحلیلگر سیاسی نیز تاكید كرد: مبارزه علیه نژاد پرستی و سركوبگری رژیم صهیونیستی باید از همه راه ها و شیوه ها دنبال شود.

خاورم*(1)*387*390* 1324

سرخط اخبار جهان