۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۱۹
کد خبر: 81547526
T T
۰ نفر
يواش تور براي مسافران نوروزي در ميبد يزد

يزد - ايرنا - يك دستگاه اتوبوس از رده خارج كه قدمت 80 ساله دارد در آستانه سال نو براي جابه جايي مسافران نوروزي در شهر تاريخي ميبد يزد رونمايي شد و به يواش تور شهرت يافت.

به گزارش ايرنا اين اتوبوس، بعد از سه دهه به همت مسوولان ميبد از پاركينگ اسقاطي ها بيرون آمده تا هم خاطره ها را زنده كند و هم در مسير گردشگري با جابجايي ميهمانان نوروزي در كهن شهر ميبد، خنده و شادي را به آنها هديه كند.

اين اتوبوس پس از دهها سال، حالا حياتي دوباره يافته تا يك بار ديگر خاطرات شيرين را اين بار در دلهاي مسافرين نوروزي و گردشگران حك كند .

فرماندار ميبد در حاشيه اين رونمايي بابيان اينكه شهرستان ميبد يك شهر تاريخي است و جزو 12شهري است كه بعنوان شهر باستاني در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده گفت: 6 ماه پيش در بازديد از پاركينگ اسقاط آموزش و پرورش اتوبوسي در ميان انبوهي از ميز و صندلي هاي كهنه و لوازم قديمي مشاهده كرديم كه نظر ما را به خود جلب كرد .

حسين فلاح در گفتگو با ايرنا اظهار كرد:با همفكري رييس آموزش و پرورش تصميم گرفتيم اين اتوبوس را كه حكايتگر تاريخ ميبد است با همكاري بخشدار مركزي،شركت دهياري ها و كمك خيرين بازسازي و درحوزه گردشگري اين شهرستان به كار بگيريم .

فرماندار ميبد گفت: خوشبختانه اين اتوبوس امروز در آستانه عيد 94 رونمايي شد تا مسيرهاي توريستي و گردشگري كهن شهر باستاني ميبد را به هم وصل و ميهمانان نوروزي را در ايام عيد در اين مسير جابجا كند.

معاون ميراث فرهنگي گردشگري و صنايع دستي استان يزد هم احياي اين اتوبوس از سوي فرمانداري و مسئولين ميبد را كاري ارزشمند خواند و افزود: ميبد، شهري تاريخي است و مردم وقتي كه به اين شهرستان سفر مي كنند دوست دارند شهر را با حال و هواي تاريخي خود نظاره كنند.

وي خاطر نشان كرد: مسافران و گردشگراني كه با اين اتوبوس از شهر ديدن كنند شهر باستاني ميبد را با همان ساختارهاي سنتي مشاهده خواهند كرد.

مصطفي فاطمي افزود: اين كار ارزشمندي بود كه در محور گردشگري قرار گرفت و اميدواريم روندي كه ميبد براي فعاليت هاي گردشگري خود آغاز كرده در طول زمان ادامه داشته و بتواند گردشگران داخلي و خارجي را جذب كند .

مدير آموزش و پرورش ميبد هم با اشاره به بازگرداندن اين اتوبوس دماغدار قديمي به چرخه رفت و آمد گفت: حركت اين وسيله نقليه عمومي در خيابانهاي ميبد يادآور دوراني است كه خيلي از دانش آموزان با آن به مدرسه مي رفتند.

محسن موحدي فر در ادامه با اشاره به هزينه بازسازي اين اتوبوس از همكاري فرمانداري در اين خصوص قدراني كرد و گفت: بازسازي اين اتوبوس بيش از 100 ميليون تومان هزينه در برداشته كه با همكاري فرمانداري ،بخشداري ،شركت دهياري ها و خيرين انجام گرفته است.

شهرستان تاريخي و 90 هزار نفري ميبد در 50 كيلومتري شمال شهر يزد قرار دارد.ك/4

7548/ 6197