۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۱۶
کد خبر: 81547523
T T
۰ نفر
بيش از 20 تور خارجي به كرمان مي آيند

كرمان - ايرنا - جانشين دبير ستاد خدمات سفر استان كرمان گفت: بيش از 20 تور گردشگري خارجي هفته نخست نوروز 94 ميهمان اين استان هستند.

محمد جهانشاهي روز جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين گردشگران از كشورهاي اروپايي بويژه آلمان، اسپانيا، ايتاليا و فرانسه براي بازديد از جاذبه هاي گردشگري راهي استان كرمان مي شوند.

وي با اشاره به اينكه در سال هاي گذشته تورهاي خارجي سفرهاي خود را از اواخر فروردين ماه آغاز مي كردند اظهار كرد: امسال نخستين سالي است كه در نوروز تور گردشگري خارجي در استان داريم.

وي گفت: تعداد اين تورها در هفته دوم و تا پايان فروردين به صورت شيب صعودي افزايش خواهد يافت.

معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كرمان افزود: با توجه به بارندگي هاي اخير در استان و وجود آب و هواي بسيار مناسب و رطوبت خوب در استان بويژه مناطق جنوبي استان، پيش بيني مي كنيم حجم مسافر ورودي به استان بيشتر از سال گذشته باشد.

وي گفت: بر اساس رزوهايي كه از اماكن رسمي مانند هتل ها داريم در هفته اول تعطيلات نوروزي تعداد مسافر خوبي را در استان خواهيم داشت.

جهانشاهي خاطرنشان كرد: در حال حاضر هيچ مشكلي براي ارايه خدمات سفرهاي نوروزي به مردم وجود ندارد و همه بخش ها با آمادگي كامل كار خود را آغاز كرده اند.

وي افزود: بخش امداد و نجات در حوزه هلال احمر اين ستاد از 25 اسفندماه و بخش اسكان مسافران در حوزه آموزش و پرورش از 27 اسفندماه كار خود را زودتر از ساير بخش ها آغاز كردند.

وي گفت: تيم هاي بازرسي در حال فعاليت هستند و كنترل فضاي خدماتي را در دست دارند.

بيش از سه هزار و 500 نفر از افراد شاغل در صنعت گردشگري كرمان براي ميزباني از مسافران نوروزي آمادگي لازم را دارند. اين تعداد در بيش از 400 مجموعه اقامتي، پذيرايي و تفريحي، خدماتي و گردشگري آماده ميزباني از مسافران نوروزي هستند.

431 باب مدرسه شامل پنج هزار و 160 كلاس نيز از سوي آموزش و پرورش استان كرمان به منظور اسكان ميهمانان نوروزي آماده شده است.

استان كرمان با 23 شهرستان بيش از پنج هزار اثر تاريخي دارد كه از اين تعداد 650 اثر ثبت ملي و دو اثر ارگ بم و باغ شاهزاده ماهان ثبت جهاني شده اند.

اين استان 44 محور گردشگري و پنج فرودگاه دارد و با برخورداري از مناطق بكر طبيعي هر سال ميزبان شمار زيادي از گردشگران و مسافران نوروزي است.

7443/3028

سرخط اخبار استان‌ها