نمايشگاه محيط زيست در پارك طبيعت گردي آستارا برپا شد

آستارا - ايرنا - رييس اداره حفاظت محيط زيست آستارا از برپايي نمايشگاه محيط زيست در پارك طبيعت گردي اين شهرستان خبر داد.

شهروز قلي نژاد روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: اين نمايشگاه در آستانه عيد نوروز و در نخستين موج ورود مسافران نوروزي در محل پارك طبيعت گردي شهرستان مرزي آستارا برپا شده است.

وي با اشاره به اينكه سازه هاي اين نمايشگاه امروز با وجود بارش باران آماده و در محل مورد نظر نصب شد ، افزود: اين نمايشگاه هم اينك در شش غرفه و با آثاري از دو هنرمند عكاس و مستندساز ، يك هنرمند تاكسيدرميست ، يك هنرمند صنايع دستي و هم چنين با عرضه گل ها و گياه هاي متنوع بومي منطقه در محدوده پارك طبيعت گردي آستارا براي بازديد عموم مسافران و شهروندان داير شده است.

قلي نژاد ادامه داد: عرضه عكس هايي از مناطق مختلف گردشگري آستارا و نيز حيوانات تاكسي درمي شده بومي منطقه گامي موثر در راستاي معرفي توانمندي هاي زيست محيطي شهرستان آستاراست.

وي مدت زمان برپايي اين نمايشگاه را از امروز تا پايان فروردين 94 عنوان كرد و افزود: مسافران و شهروندان همه روزه از ساعت 9 تا 19 مي توانند از آثار عرضه شده در اين نمايشگاه در محدوده پارك طبيعت گردي واقع در پناهگاه حيات وحش لوندويل آستارا بازديد كنند.

وي با اشاره به احياي محدوده 60 هكتاري پارك طبيعت گردي آستارا توسط اداره حفاظت محيط زيست اين شهرستان اضافه كرد: اين اقدام در راستاي حفظ و صيانت از طبيعت و محيط زيست منطقه و نيز بمنظور توسعه صنعت توريسم و گردشگري از اوايل امسال در دستور كار اين اداره قرار گرفت.

رييس اداره حفاظت محيط زيست آستارا در ادامه با بيان اينكه شهروندان و مسافران با آغاز نخستين روز از فصل بهار مي توانند از درشكه سواري در پارك طبيعت گردي نيز استفاده كنند، گفت: چهار دستگاه درشكه هر كدام با ظرفيت چهار نفر براي توسعه ظرفيت هاي گردشگري در محدوده پارك طبيعت گردي راه اندازي شد.

قلي نژاد ادامه داد: اسب هاي اين درشكه ها ايراني است.

وي در ادامه گفت: هم اينك در شش هكتار از پارك حيات وحش لوندويل محدوده قرنطينه شش راس گوزن زرد و 9 راس مارال نگهداري مي شود.

پناهگاه حيات وحش لوندويل و تالاب آق شهرستان آستارا با مساحتي افزون بر يك هزار و 74 هكتار طي مصوبه شماره 63 مورخه 21 مردادماه سال 1354 شوراي عالي محيط زيست كشور به مجموعه مناطق تحت مديريت سازمان محيط زيست در آمده است.

اين پناهگاه حيات وحش و تالاب در حد فاصل بين بخش لوندويل و بخش مركزي شهرستان آستارا واقع شده و از جنوب به شهر لوندويل ، از شمال به شهر آستارا ، از شرق به درياي خزر و از غرب به جاده آستارا ـ لوندويل منتهي مي شود.

شهرستان آستارا در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع شده است.ك/3

7105 / 2007

سرخط اخبار استان‌ها