۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۱۶
کد خبر: 81547483
T T
۰ نفر
مهمترين دستاورد حضرت فاطمه  (س) ولايتمداري بود

خرم آباد- ايرنا- رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دلفان گفت :مهمترين دستاورد حضرت فاطمه ( س) ولايتمداري بود و او كسي بود كه همه موجوديت خود را به پاي اقامه ولايت حق و اميرالمومنين گذاشت .

حجت‌الاسلام سيد نصرت اله موسوي، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ، با تأكيد بر رعايت حفظ و حرمت و منزلت بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا در آستانه تقارن ايام نوروز باستاني با شهادت صديقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س) گفت:حضرت فاطمه معيار فضايل و اسوه ي سرآمدان عصمت و ميزان محسنين بود كه در فناكده ي خاك، افول كرد و در بقاسراي عرش، طلوع و تابندگي كرد.

وي افزود : آيين محمد (ص) از استقامت سرخ زهرا آوازه يافت و امت از مرام زيبا آن بانوي بزرگ به روشنايي رسيد و سوز سينه ي آسماني او بود كه اقتدار و صبر حسين و سطوت و صلابت حسن را به ارمغان آورد.

حجت الاسلام موسوي گفت: وظايف شيعيان احياي امر ائمه است كه با تعظيم شعائر اسلامي، عمل كردن به راه و رسم پيغمبر و تمسك و تبعيت و تأسي از حضرت صديقه طاهره محقق مي‌شود؛ با اين امور مي توان به طرف زندگي پاك رفت.

وي افزود: محزون شدن به حزن اهل بيت و شاد بودن در شادي آنها تظاهر به همراهي با اهل بيت است؛ به اين معني كه حزن و سرور ما با حزن و سرور اهل بيت رنگ بگيرد، اما محتواي آن عمل كردن به فرمايشات ايشان و پذيرفتن ولايت اهل بيت است.

وي با اشاره به اينكه مردم ولايي به حفظ جايگاه و منزلت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا همت مي گمارند، افزود:بعضي از سنت هاي نوروز سنت هاي اسلامي است؛ مثل صله رحم،‌ ديد و بازديد بزرگترها و دستگيري از مستمندان و محرومان، اينها از سنت هاي اسلامي است كه زمان هم ندارد و نيز در منافات با ارزش هاي اسلامي نيست.

7270/6001

سرخط اخبار استان‌ها