30 مبلغ در ايام فاطميه به مناطق مختلف پلدختر اعزام مي شوند

خرم آباد- ايرنا- رييس اداره تبليغات اسلامي پلدختر از اعزام 30 مبلغ و مبلغه به مناسبت ايام فاطميه به شهر و روستاهاي اين شهرستان خبرداد.

حجت الاسلام علي صيادي روز جمعه در گفت و گو باخبرنگار ايرنا ، با تسليت فرارسيدن ايام فاطميه (س) نقش مبلغان ديني را مهم و تاثيرگذار در افزايش و بالا بردن آگاهي مردم دانست و گفت: از اين تعداد 20 روحاني مرد و 10 طلبه زن در فاطميه دوم از دوم تا هفتم فروردين ماه سال آينده به مدت پنج روز به شهر و روستاهاي شهرستان پلدختر اعزام مي شوند.

وي افزود: تعداد پنج نفرروحاني از مركزديني ، فرهنگي رسول اكرم قم به مناسبت ايام فاطميه دوم و تحويل سال با ترويج فرهنگ فاطميه و سيره زندگاني آن حضرت و اهل بيت عصمت و طهارت (ع) به شهر و چهار منطقه پلدختر اعزام شدند.

وي تصريح كرد: اين مبلغان ديني از امروز تا هفتم فروردين ماه 94 شهرهاي پلدختر و معمولان را پوشش مي دهند .

وي برضرورت حفظ حرمت ايام فاطميه،تاكيد كردو از محبان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت (ع) خواست تا در ايام فاطميه به‌ويژه فاطميه دوم كه مصادف با ايام نوروز است نسبت به برگزاري مجلس عزاي فاطمه (س) اهتمام ويژه داشته باشند.

وي با بيان اين كه حضرت زهرا (ع) و فرزندان اين بانوي بزرگوار اسلام از الطاف الهي هستند گفت: عزت، اعتبار و آبروي ما مديون و مرهون همين لطف و عنايت الهي است.

حجت الاسلام صيادي، تمام بشريت و خلقت را مديون حضرت فاطمه (س) دانست وافزود: با توجه به اين كه حضرت فاطمه زهرا (س) كوثر جوشان دين و خير كثير است حفظ حرمت ايام فاطميه در نوروز ضروري است چرا كه ما هرچه داريم از وجود حضرت فاطمه (س) است و مردم بايد با مراعات و احترام جايگاه اين بانوي بزرگوار اسلام، ايام نوروز را سپري كنند.

رييس اداره تبليغات اسلامي پلدختر، تبليغ و نشر احكام دين مبين اسلام و معارف اهل بيت (ع) و تبيين شخصيت و بيان سيره حضرت زهرا س(ع) را از اهداف كلي اعزام‌ مبلغان عنوان كرد و گفت: اقامه نماز جماعت، برگزاري جلسه روضه‌خواني و سخنراني پيرامون سيره و روش دخت نبي مكرم اسلام ازمهمترين برنامه‌هاي مبلغان ديني در ايام فاطميه مي باشد.

7272/6001

سرخط اخبار استان‌ها