جنگل های حاشیه جاده ها در ایام نوروز مورد تهدید جدی قرار می گیرند

نوشهر - ایرنا - معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور گفت : جنگل های حاشیه جاده ها در ایام تعطیلات نوروزی و افزایش قابل توجه مسافران نوروزی، مورد تهدید جدی قرار می گیرد.

بهزاد انگورج تقوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، جنگل های كشور را متعلق به همه نسل های امروز و آینده دانست و گفت: همه ما در قبال نگهداری مطلوب از جنگل ها وظیفه سنگین داریم.

وی با تاكید بر اینكه رفتار جامعه انسانی بر نوع حفاظت از جنگل های كشور تاثیرگذار است، اظهار داشت: تك تك افراد می توانند روی رفتار كلی در زمینه حراست از جنگل های كشور تاثیرگذار باشند و احساس مسوولیت نسبت به این امر مهم امری ضروری محسوب می شود.

معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در ادامه با تاكید بر اینكه همه ما برای نفس كشیدن و زندگی با نشاط به جنگل ها و منابع طبیعی نیاز مبرم داریم، گفت: باید با درك درست از این نیاز با جنگل و طبیعت مهربان باشیم و دیگران را نیز به دوری از آزار منابع طبیعی و جنگل ها تشویق كنیم.

انگورج تقوی همچنین افزود: همه مسافران نوروزی به ویژه مسافرانی كه به خطه سرسبز شمال سفر می كنند باید به این موضوع توجه داشته باشند كه به امید تنفس در هوایی پاكیزه از خانه خود خارج می شوند و به همین جهت نباید این طبیعت كه به عنوان ریه های تنفسی مردم است، مورد تهدید قرار بگیرد.

وی در ادامه انباشت زباله و بروز حریق را از آسیب های جنگل های حاشیه جاده ها در ایام تعطیلات نوروزی دانست و اظهار داشت: همواره در این ایام با مشكلات اینچنینی مواجه هستیم. راهی نداریم جز اینكه به مسافران نوروزی توصیه كنیم كه از انداختن زباله های خود در جنگل های حاشیه جاده ها و آتش روشن كردن در جنگل، پرهیز كنند.

معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با تاكید بر اینكه رفتن مسافران نوروزی به سطح جنگل ها را تجویز نمی كنیم، گفت: در سطوحی كه برنامه ریزی برای تفرجگاه ندارد، نباید وارد شد زیرا آثار تخریبی به همراه دارد و بعضا خسارات سنگینی را نیز بر جای می گذارد.ك/3

1535/6097

سرخط اخبار اقتصاد