بارش باران در روز پاياني سال، كشاورزان مهابادي را خوشحال كرد

مهاباد - ايرنا - بارش باران در آخرين روز فصل زمستان، موجب خوشحالي كشاورزان و روستاييان مهاباد شد و طراوت خاصي به طبيعت اين شهر بخشيد.

به گزارش خبرنگار ايرنا،‌ بارش باران زمستاني كه از بامداد امروز با وزش باد در اين منطقه آغاز شد و همچنان به صورت پراكنده تداوم دارد، بوي بهار و طراوات را با خود به اين منطقه آورده و غبار را از چهره اين منطقه شست .

بارش اين نعمت الهي همچنين موجي از خوشحالي و شادي را در دل مردم اين منطقه ايجاد كرده و موجب اميدواري كشاورزان به داشتن سالي پربار و پر محصول شده است.

كاهش نزولات آسماني در زمستان امسال موجب نگراني مسوولان و كشاورزان اين شهرستان شده بود ولي آغاز اين بارش ها اين اميد را در دل مردم ايجاد كرد تا بارش هاي بهاري كاهش نزولات آسماني را در فصل زمستان جبران كند.

رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: با ورود يك سامانه بارش زا، بارش برف و باران آذربايجان غربي به ويژه مناطق جنوبي آن را از شب گذشته فرا گرفته است.

غفور محمدپور افزود: ورود اين سامانه كه با افت محسوس دما همراه است، موجب بارش برف و باران در بيشتر نقاط استان مي شود كه بارش ها در مناطق جنوبي استان از شدت بيشتري برخوردار است.

وي گفت: اين سامانه تا اواخر روز يكشنبه اين استان را تحت تاثير خود قرار مي دهد.

مهاباد كه به نگين آذربايجان مشهور است يكي از قطب هاي مهم گردشگري آذربايجان غربي به شمار مي رود و همه ساله دهها هزار نفر از مردم كشورمان به اين شهرستان سفر مي كنند.

اين شهرستان با 215 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي و 116 كيلومتري مركز استان در يك منطقه سرد و كوهستاني واقع شده است.

6185/2093

سرخط اخبار استان‌ها