جنگل هاي حاشيه جاده ها در ايام نوروز مورد تهديد جدي قرار مي گيرند

نوشهر - ايرنا - معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور گفت كه جنگل ها حاشيه جاده ها در ايام تعطيلات نوروزي و افزايش قابل توجه مسافران نوروزي، مورد تهديد جدي قرار مي گيرد.

بهزاد انگورج تقوي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، جنگل هاي كشور را متعلق به همه نسل هاي امروز و آينده دانست و گفت: همه ما در قبال نگهداري مطلوب از جنگل ها وظيفه سنگين داريم.

وي با تاكيد بر اينكه رفتار جامعه انساني بر نوع حفاظت از جنگل هاي كشور تاثيرگذار است، اظهار داشت: تك تك افراد مي توانند روي رفتار كلي در زمينه حراست از جنگل هاي كشور تاثيرگذار باشند و احساس مسووليت نسبت به اين امر مهم امري ضروري محسوب مي شود.

معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري در ادامه با تاكيد بر اينكه همه ما براي نفس كشيدن و زندگي با نشاط به جنگل ها و منابع طبيعي نياز مبرم داريم، گفت: بايد با درك درست از اين نياز با جنگل و طبيعت مهربان باشيم و ديگران را نيز به دوري از آزار منابع طبيعي و جنگل ها تشويق كنيم.

انگورج تقوي همچنين افزود: همه مسافران نوروزي به ويژه مسافراني كه به خطه سرسبز شمال سفر مي كنند بايد به اين موضوع توجه داشته باشند كه به اميد تنفس در هوايي پاكيزه از خانه خود خارج مي شوند و به همين جهت نبايد اين طبيعت كه به عنوان ريه هاي تنفسي مردم است، مورد تهديد قرار بگيرد.

وي در ادامه انباشت زباله و بروز حريق را از آسيب هاي جنگل هاي حاشيه جاده ها در ايام تعطيلات نوروزي دانست و اظهار داشت: همواره در اين ايام با مشكلات اينچنيني مواجه هستيم. راهي نداريم جز اينكه به مسافران نوروزي توصيه كنيم كه از انداختن زباله هاي خود در جنگل هاي حاشيه جاده ها و آتش روشن كردن در جنگل، پرهيز كنند.

معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري با تاكيد بر اينكه رفتن مسافران نوروزي به سطح جنگل ها را تجويز نمي كنيم، گفت: در سطوحي كه برنامه ريزي براي تفرجگاه ندارد، نبايد وارد شد زيرا آثار تخريبي به همراه دارد و بعضا خسارات سنگيني را نيز بر جاي مي گذارد.ك/3

1535/6097

سرخط اخبار استان‌ها