۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۰:۲۲
کد خبر: 81547435
T T
۰ نفر
475 طرح عمراني در شهرستان اراك به بهره برداري رسيد

اراك-ايرنا- فرماندار اراك گفت: 475 طرح عمراني در سال جاري در شهرستان اراك به بهره برداري رسيد.

دكتر حسين بختياري روز جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: از اين تعداد، 437 طرح با هزينه اي بالغ بر 410 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي و 200 ميليارد ريال از محل ماده 180 تحت نظر نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و مصوبات شوراي توسعه ايجاد شده است.

وي بيان كرد: 38 طرح ديگر نيز با اعتباري حدود يكهزار ميليارد ريال توسط شهرداري اراك ايجاد شده است.

فرماندار اراك ادامه داد: اجراي اين طرح ها نقش موثري در توسعه كلانشهر اراك داشته و براي سال جديد نيز طرح هاي توسعه اي مختلفي در شهرستان اراك هدفگذاري شده است.

دكتر بختياري با يادآوري و تبريك ايام نوروز گفت: از دو ماه گذشته تدابير لازم براي ايام نوروز در شهرستان اراك انديشيده شده و ستاد خدمات سفر و كميته هاي زير مجموعه آن برنامه هاي اجرايي و نظارتي لازم را پيش بيني كرده اند و مشكل خاصي در اين رابطه وجود ندارد.

وي گفت: كشيك هاي لازم در مراكز درماني، بهداشتي، نانوايي ها و صنوف مختلف برنامه ريزي شده و اين مراكز در روزهاي تعطيل به مردم خدمات لازم را ارايه مي دهند.

فرماندار اراك اضافه كرد: به منظور جلوگيري از هر نوع ساخت و ساز غير مجاز در نقاط شهري و روستاي در ايام نوروز نيز تدابير لازم انديشيده شده و در اين زمينه هماهنگي هاي لازم با دستگاه هاي قضايي صورت گرفته است.

وي اظهار كرد: تيم هاي بازرسي در روزهاي تعطيل به صورت ويژه ساخت و سازها را نظارت مي كنند.

استان مركزي با يك ميليون و 413 هزارو 959 نفرجمعيت، يكي از استان هاي پرجمعيت غرب ايران است و كلان شهر اراك طبق سرشماري سال 90 حدود ، 599 هزارو 6٣4 نفر جمعيت دارد.ك/3

3005/6013/

سرخط اخبار استان‌ها