آیین سنتی تحویل سال نو درحرمین مطهرامام راحل وعبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می شود

شهرری- ایرنا- آیین سنتی تحویل سال نو با حضور شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی در حرمین امام راحل و عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، ویژه برنامه تحویل سال نو همزمان با سراسر كشور ساعت دو بامداد با حضور اقشار مختلف مردم و برخی مسوولان و شخصیت های سیاسی و فرهنگی در حرمین شریف بنیانگذار انقلاب اسلامی و عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می شود.

آیین سال نو با شركت زائران و علاقمندان به رهبر فقید انقلاب و با حضور سید حسن خمینی در حرم مطهر امام راحل برگزار می شود.

آیین تحویل سال نو با حضور جمع كثیری از زائران و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به همراه خانواده های خود در حرم ملكوتی حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) نیز همچون سنوات قبل بر پا خواهد شد.

همچنین دعای تحویل سال قرائت و سپس پیام مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری به طور مستقیم پخش خواهد شد.

مراسم سال نو یك بامداد شنبه اول فروردین ماه یك ساعت قبل از تحویل سال نو در صحن اصلی حرم مطهر با حضور مردم مومن و خدا جو برگزار می شود.

به مناسبت فرا رسیدن بهار طبیعت و سال جدید و تقارن با ایام فاطمیه، به همت اداره كل برنامه های فرهنگی و آموزشی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) برنامه فرهنگی زیارت عید برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی آستان عبدالعظیم الحسنی(ع) برنامه فرهنگی از روز یكشنبه 2 تا 11 فروردین ماه همه روزه صبح ها از ساعت 10 تا 13 و بعد از ظهرها از ساعت 15 تا 18 در سالن اندیشه جوان واقع در صحن مصلای آستان مقدس برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش مسابقه قرآن بخوانید و جایزه بگیرید، قصه های قرآنی، غرفه عكس یادگاری، غرفه خلاقیت، غرفه نقاشی و رنگ آمیزی و غرفه معرفت زیارت از جمله برنامه های این طرح فرهنگی می باشد

1637/1724

سرخط اخبار فرهنگ