مجتمع بزرگ فرهنگي و هنري شهر سرابله نيمه نخست سال 94 به بهره برداري مي رسد

ايلام - ايرنا - فرماندار چرداول گفت: مجتمع بزرگ فرهنگي و هنري شهر سرابله مركز اين شهرستان در نيمه نخست سال 94 به بهره برداري مي رسد.

به گزارش ايرنا، پرويز كولاني در جمع صميمي و گرم هنرمندان اين شهرستان اظهار كرد: يكي ازخواسته هاي بحق مردم در حوزه هنر، افتتاح و راه اندازي مجتمع بزرگ هنري شهر سرابله است.

به گفته وي، پس از گذشت 15 سال از آغاز ساخت اين طرح فرهنگي، با تزريق اعتبارات مناسب در روند عمليات اجرايي تسريع شده و تا نيمه اول سال 94 به بهره برداري خواهد رسيد.

كولاني يادآور شد: انجام هر فعاليت و خدمتي در جامعه بايد براساس و پايه فرهنگ باشد و اقتصاد و فرهنگ سرلوحه امور دستگاه هاي اجرايي قرار گيرد.

وي به نقش و جايگاه هنر و هنرمند در جامعه اشاره كرد و افزود: شاكله هنر در انقلاب اسلامي در جهت رشد و تعالي انسانيت پايه گذاري شده و هنرمندان بايد مروجين فرهنگ، آداب، آيين و رسوم در جامعه باشند.

كولاني گفت: توسعه اقتصادي منوط به توسعه فرهنگي است لذا همه مسوولان براي رفع دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص توسعه فرهنگ و هنراصيل خود را موظف مي دانند ضمن اينكه نگاه دولت تدبير و اميد به هنر، نگاهي فراگير و در جهت رشد و تعالي فعاليت هاي هنري و فرهنگي است.

فرماندار چرداول تاكيد كرد: اين شهرستان با داشتن هنرمنداني جوان در رشته هاي فرهنگي و هنري از توانمندي هاي بالايي برخوردار است و مي تواند به فرهنگ و هنر استان هم كمك كنند.

وي با اشاره به وجود آثار متعدد تاريخي، زبان و قوميت هاي مختلف، شهرستان چرداول را مهد فرهنگ و تمدن بزرگ ايلام دانست و گفت: دولت يازدهم از كمك به فرهنگ و هنر و توجه به هنرمندان دريغ نمي كند.

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي چرداول نيز در اين نشست گزارشي در خصوص وضعيت هنر و هنرمند در اين شهرستان ارايه كرد.

محمدحسن ابراهيم بيگي گفت: مهمترين دغدغه فرهنگ و ارشاد جمع آوري و ساماندهي هنرمندان و انجمن ها بوده كه اين مهم در دولت يازدهم و با نگاه ويژه مسوولان محقق شد.

وي افزود: 150 هنرمند در هفت انجمن و گروه هنري اين شهرستان فعاليت مي كنند كه با بهره برداري از مجتمع فرهنگي هنري سرابله، فعاليت هاي هنري اين قشر توسعه خواهد يافت.

در اين نشست برخي از اهالي فرهنگ و هنر شهرستان چرداول مشكلات خود را مطرح كرده و راهكارهاي مناسب براي خروج از اين وضعيت را نيز ارايه كرده و ضمن تقدير از تلاش هاي صورت گرفته در 18 ماه گذشته، خواستار تداوم اين وضعيت در جهت بهبود بخش فرهنگ و هنر شهرستان پرداول شدند.

شهرستان 67 هزار نفري چرداول به مركزيت شهر سرابله در 35 كيلومتري ايلام قرار دارد.

7176/9002

سرخط اخبار استان‌ها