پيروي از سبك زندگي شهدا همه شئون زندگي جامعه را متحول مي كند

تويسركان- ايرنا- امام جمعه تويسركان گفت: پيروي از سبك زندگي شهدا در ميان اقشار مختلف مردم و مسوولان، همه شئون زندگي جامعه را متحول مي كند.

حجت الاسلام مرتضي موحدي شامگاه پنجشنبه در حاشيه آيين غبار روبي از گلزار شهداي تويسركان در گفت و گو با ايرنا افزود: اگر زندگي ما الهام گرفته از زندگي شهدا باشد سراسر آن پر از ايثار و فضايل اخلاقي مي شود.

وي اضافه كرد: سبك زندگي شهدا رافت مدار، رحمت مدار و اخلاق مدار است و موجب دستيابي به موفقيت هاي بزرگ در روند توسعه عمومي كشور مي شود.

حجت الاسلام موحدي اسير نشدن در چنگال زندگي مادي گرايانه را از مهمترين پيام هاي سبك زندگي شهدا عنوان و خاطر نشان كرد: روحيه جهادي و سعي و تلاش مضاعف از ديگر ويژگي هاي شهدا محسوب مي شود كه مي تواند زمينه ساز تحولات مثبت و چشمگير در عرصه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي باشد.

وي تصريح كرد: تلاش اقتصادي و كوشش براي تامين معاش از جايگاه ويژه اي در آموزه هاي ديني برخوردار است به طوري كه در روايات، تلاش براي كسب روزي حلال 9 قسمت از 10 قسمت عبادت شمرده شده است.

امام جمعه تويسركان تاكيد كرد: با نهادينه سازي سبك زندگي شهدا بسياري از معضلات اقتصادي با تكيه بر توانمندي هاي داخلي حل شده و زمينه رشد و كمال جامعه را فراهم مي كند.

تويسركان يكي از شهرستان هاي استان همدان با برخورداري از بيش از 103 هزار نفر جمعيت در 90 كيلومتري شهر همدان است كه 753 شهيد گلگون كفن را تقديم انقلاب اسلامي كرده است.

7524/1181

سرخط اخبار استان‌ها