استاندار كردستان: انضباط مالي شرط اداره كشور با درامد پايين است

سنندج - ايرنا - استاندار كردستان گفت: اگر انضباط مالي در كشور برقرار شود مي‌توانيم با همين درآمد ناچيز نفتي كشور را اداره كنيم.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي استانداري كردستان، عبدالمحمد زاهدي شامگاه پنجشنبه در ديداري كه به مناسبت آغاز سال نو با كاركنان و بازنشستگان استانداري كردستان داشت افزود: اتفاقاتي كه در سال‌هاي گذشته رخ داد حاصل همان بي‌انضباطي‌هاي مالي بود چون زماني كه قانون، ضوابط و منطق كنار گذاشته شود چنين اتفاقاتي نيز خواهد افتاد.

وي همچنين افزود: انضباط فقط در حوزه مالي نيست بلكه در هر كار و وظيفه‌اي شامل وظايف سياسي، اجتماعي و اقتصادي كه بر عهده داريم اگر انضباط داشته باشيم هم نتيجه بهتري مي‌گيريم هم مردم راضي‌تر خواهند بود.

زاهدي تقوا و نظم را همراه هم دانست و خاطرنشان كرد: هر جا نظم نباشد تقوا هم نخواهد بود و اگر تقوا نباشد نظم هم حاكم نمي‌شود، اگر ضوابط و قوانين را رعايت كنيم انسانهاي با تقوايي مي‌شويم و تخلف نمي‌كنيم.

وي ضمن تاكيد بر لزوم رعايت نظم در كارها بويژه از سوي كاركنان دولت، اظهار داشت: مجموعه استانداري بايد بيش از همه به نظم در كارها توجه داشته باشيم.

استاندار كردستان با ابراز اميدواري از اينكه سال آينده سال بهتري خواهد بود گفت: اگرچه اين بهبود از نظر بودجه‌اي نيست اما اگر اميدي كه مردم به مذاكرات هسته‌اي دارند تحقق پيدا كند در مسير بهبود قرار خواهيم گرفت.

وي در پايان با اشاره به اينكه در حال حاضر تيم مذاكره كننده كشورمان تمام توان خود را به كار بسته خاطرنشان كرد: عرصه ديپلماسي عرصه بسيار سخت و دشواري است چون در مذاكره، طرف مقابل نيز به دنبال منافع خود است اما اميدواريم سال آينده را هرچه بهترشروع كنيم.ك/1

1904/7246

سرخط اخبار استان‌ها