استاندار يزد بر دقت و نظارت در مسائل اقتصادي تاكيد كرد

يزد - ايرنا - استاندار يزد روز پنجشنبه در بازديد از اداره كل امور اقتصادي و دارايي اين استان بر دقت و نظارت در مسائل اقتصادي تاكيد كرد .

به گزارش ايرنا سيد محمد مير محمدي از تلاش هاي اداره كل اقتصادي و دارايي يزد قدرداني كرد و افزود: سياست گذاري اقتصادي و پرداخت اعتبارات جاري و عمراني بسيار مهم است .

وي حجم بالاي كار اداره كل امور اقتصادي و دارايي به خصوص در بخش خزانه داري را يادآور شد و بر تسريع در انجام اين فعاليت ها تاكيد كرد .

ميرمحمدي گفت: قطعا اين مجموعه با توجه به پرداخت هزينه هاي جاري و عمراني دستگاه هاي اجرايي و حقوق كارمندان نقشي مهم و تاثيرگذار ايفا مي كند .

اين مسوول به اهميت نظارت مالي، امور حسابداري و حسابرسي اشاره و آنها را مهم و حساس توصيف و تامين امنيت اطلاعات اين بخش را مهم ارزيابي كرد كه بايد همراه با حساسيت و دقت نظر همراه باشد.

مدير كل امور اقتصادي و دارايي استان يزد هم در اين بازديد با قدرداني از توجه و حضور استاندار يزد و معاونين وي گزارشي از روند فعاليت هاي انجام شده در زمينه هاي نظارت مالي، ذيحسابي، درآمدها و پرداختي ها در سال 93 را ارائه كرد.

علي نمازي بحث سخت افزاري و پشتيباني خدمات الكترونيك به خصوص در بخش خزانه داري را از جمله مشكلات بيان كرد و خواستار اختصاص اعتبارات لازم براي رفع اين مشكل شد.

دبير ستاد درآمد استان يزد اظهار اميدواري نمود تا سال آينده با تخصيص اعتبارات لازم بتوانيم خزانه داري الكترونيكي را در استان پياده سازي كنيم.

اجراي سياست ها و خط مشي ابلاغي از سوي وزارت امور اقتصادي و دارايي، تنظيم خط مشي و اداره امور سياست هاي اقتصادي در چارچوب سياست هاي اقتصادي و مالي كشور و نظارت بر حسن انجام امور مربوط به تحقيق و بررسي آثار و نتايج اقتصادي مورد تاكيد قرار گرفت .

اين مسوول گفت: نظارت در واريز درآمدهاي عمومي در سطح استان ، اعمال نظارت مالي از طريق ذي حسابان دستگاههاي اجرايي و ارائه گزارش مالي از عملكرد درآمد استان و اعتبارات جاري و عمراني به دبير خانه ستاد درآمد و تجهيز منابع استان از جمله وظايف و ماموريت هاي اين اداره كل است.

استان يزد با افزون بر يك ميليون نفر جمعيت در مركز جغرافيايي ايران قرار دارد.ك2

7536/ 6197

سرخط اخبار استان‌ها