آيين بزرگداشت سيده فاطمه خاتمي در اردكان برگزار شد

يزد - ايرنا - ايين بزرگداشت سيده فاطمه خاتمي مادر شهيد و دختر ارشد آيت الله خاتمي (ره) پنجشنبه شب درحسينيه فاطميه كوشكنو اردكان برگزار شد.

به گزارش ايرنا يك روحاني در اين مراسم از سيده فاطمه خاتمي به عنوان اسوه تقوي و فضيلت ياد كرد و گفت: حضور جمعيت عظيم در اين مراسم نشان ازاعمال صالحي است كه اين بانو در زندگي خود انجام داده است.

حجت الاسلام والمسلمين محمود رستگاري با اشاره به اينكه فاطمه سادات از يك خاندان خداپرست ، روحاني و معنوي بود تصريح كرد: در خانه اي كه در ان قرآن تلاوت شود فرزندي چون فاطمه به جامعه تحويل مي دهد .

اين سخنران با بيان اينكه خانه ها و خانواده هاي خود را اصلاح كنيد افزود: در خانه اي كه قرآن تلاوت شود مرداني تربيت مي شوند كه هيچ چيز انها را از خدا دور نمي كند آن مردان نمازمي خوانند و زكات پرداخت مي نمايند .

رستگاري اظهار كرد: سيد فاطمه خاتمي از زمان كودكي با قرآن آشنا شد و تا آخرين لحظات زندگي اش به خواندن قرآن مي پرداخت و معتقد بود نگاه كردن به آيه هاي قرآن پاداش و معنويت به همراه مي آورد.

وي درادامه با اشاره به اينكه مردي از سعادت كامل برخوردار است كه زنش او را دردينداري مدد كند افزود: سه زن در تاريخ تشيع نقش اساسي داشته ، حضرت خديجه ، حضرت فاطمه زهرا و حضرت زينت كه ايثار و گذشت و دفاعشان باعث شد اسلام زنده بماند.

اين مراسم با حضور استانداريزد، نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي و اقشار مختلف مردم برگزار شد .

سيده فاطمه خاتمي دوم اسفند به ديار باقي شتافت.

اردكان با 80 هزار نفر جمعيت در 60 كيلومتري شمال شهر يزد واقع شده است.ك/2

7544/ 6197

سرخط اخبار استان‌ها