۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۹:۴۱
کد خبر: 81547400
T T
۰ نفر
مدارس قم ظرفيت اسكان 17 هزار مسافرنوروزي را دارد

قم – ايرنا – رييس ستاد اجرايي اسكان اداره كل آموزش و پرورش قم از ظرفيت اسكان 17 هزار نفر در بيش از سه هزار كلاس دراين استان خبر داد.

به گزارش ايرنا از ستاد خبري تسهيلات زائران استان قم، حسن عبدالهي مهر در گفت وگويي اظهار داشت: اين تعداد كلاس در 404 مدرسه براي ارائه خدمات به مسافران و زائران تجهيز شده است.

وي مهر با اشاره به اينكه مسافران از 27 اسفندماه در قم پذيرش شده اند گفت: تاكنون بيش از پنج هزار و 62 نفر در مدارس چهار ناحيه استان قم مستقر شده اند.

وي افزود: در ناحيه يك، يك هزار و 326 نفر، ناحيه دو يك هزار و 776 نفر، ناحيه سه يك هزار و 927 و ناحيه چهار 613 نفر تا كنون پذيرش شدند.

عبدالهي مهر ادامه داد: 20 مدرسه در اطراف حرم مطهر نيز براي تسهيل در تردد زائران و مسافران فعال است كه امكانات رفاهي و اسكان را ارايه مي دهد.

وي با اشاره به اينكه وضعيت پذيرش اسكان در مدارس قم از دهم اسفندماه به صورت اينترنتي بوده است، گفت: فرهنگيان با وارد شدن به سامانه، اطلاعات خود را ثبت كرده و مدارس مورد نظر را انتخاب كرده اند.

رييس ستاد اجرايي اسكان اداره كل آموزش و پرورش استان قم افزود: فرهنگيان كه از طريق سايت ثبت نام نكرده اند با حضور در ستاد اسكان در نواحي چهارگانه مي توانند از اين خدمات بهره مند شوند.

وي ادامه داد: در شرايط بحراني نيز سالن هاي ورزشي و فرهنگي آماده پذيرش مسافران نوروزي است.ك/1

/8138/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها