آیین سنتی تحویل سال نو با حضورخانواده شهدا دربهشت زهرا(س) برگزار می‌شود

شهرری- ایرنا- آیین جشن تحویل سال نو با حضور برخی از خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و مردم مومن و خداجوی در گلزار شهدا بهشت زهرا(س) در محل مهدیه شهدا برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، مسوول فرهنگی خانه شهید اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تهران روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این آیین به منظور تكریم از مقام شامخ شهدا و انتقال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده برگزار می شود.

علی رضا اكبری افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی بیشتر نسل جوان با ارزش های دفاع مقدس از مهمترین اهداف برگزاری آیین جشن تحویل سال نو است.

وی با بیان اینكه آیین تحویل سال نو در جوار 30 هزار شهید انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد، تصریح كرد: این مراسم همزمان با لحظه تحویل از ساعت یك بامداد با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت‌زهرا(س) برپا می شود.

همچنین این مراسم با قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی حجت‌الاسلام مجتبی افشار و مداحی حمید نیكدل آغاز خواهد شد. پس از برگزاری كامل مراسم و تحویل سال، قبور مطهر شهدا در قطعات مختلف توسط خانواده معظم شهدا و ایثارگران گل‌باران و عطرافشانی خواهد شد.

این آیین به‌ همت مركز فرهنگی گلزار شهدا (خانه شهید) انجام می‌گیرد.

/1637/1724

سرخط اخبار فرهنگ