صادرات كالا از مرز بين المللي مهران به عراق 42 درصد افزايش يافت

ايلام - ايرنا - مديركل گمركات استان ايلام گفت: صادرات كالا در سال 93 از مرز بين المللي مهران به كشور عراق نسبت به پارسال از نظر ارزش دلاري 42 درصد افزايش داشته است.

خليل حيدري روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: از ابتداي امسال تا روزهاي پاياني اسفند دو ميليون و 510 هزار تن انواع كالا از مرز مهران به خارج از كشور صادر شده كه ارزش اقتصادي اين ميزان كالا بيش از يك ميليارد و 158 ميليون دلار است.

مدير كل گمركات استان ايلام، كالاهاي صادراتي از مرز مهران را شامل مصالح ساختماني، سيمان، آجر، كاشي، مصنوعات فلزي و پلاستيكي، محصولات كشاورزي و قطعات خودرو اعلام كرد.

حيدري افزود: اين ميزان كالا بوسيله 140 هزار دستگاه كاميون و تريلر به محوطه گمرك استان ايلام منتقل و پس از سير مراحل اداري و قانوني به كشور عراق صادر شده است.

وي تاكيد كرد: كارمندان گمركات استان ايلام به صورت شيفتي در مرز مهران در ايام نوروزي حضور دارند تا در صورت وجود كالا براي صادرات نسبت به انجام رويه هاي گمركي در اين مرز اقدام كنند.

مديركل گمركات استان ايلام يادآور شد: با هماهنگي هاي بعمل آمده صادرات كالا از مرز بين المللي مهران تا روز پنجم فروردين سال 94 بدليل تعطيلي، متوقف است ولي پس از آن روند صدور كالا از سر گرفته مي شود.

روزانه بيش از 600 دستگاه كاميون و تريلر محموله هاي كالا را از نقاط مختلف كشور به گمرك مهران منتقل تا پس از سير مراحل قانوني از اين طريق به كشور عراق صادر شود.

7170/9002

سرخط اخبار استان‌ها