تصادف در محور كرمان - رفسنجان یك كشته داشت/ترافیك نیمه سنگین در راه ها

كرمان - ایرنا - رییس پلیس راه استان كرمان گفت: سانحه رانندگی بامداد جمعه در محور كرمان - رفسنجان یك كشته بر جای گذاشت.

سرهنگ احمد حجت آبادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: یك دستگاه پژو كه آمبولانس نیز بوده از عقب به یك دستگاه خودرو پراید برخورد كرد و با وجود اینكه ضربه از عقب خودرو وارد شده بود به دلیل شدت ضربه راننده پراید جان خود را از دست داد.

وی گفت: این حادثه به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده پژو اتفاق افتاد و متاسفانه در آستانه نوروز خانواده ای را داغدار كرد.

وی با اشاره به اینكه از 25 اسفند تاكنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته حوادث رانندگی كمتری را شاهد بوده ایم تصریح كرد: امسال احترام به قانون، كم شدن بی انضباطی ها و رعایت بیشتر قوانین و مقررات را در محورهای مختلف استان شاهد هستیم.**ترافیك در محورهای استان كرمان نیمه سنگین است

رییس پلیس راه استان كرمان گفت: در حال حاضر ترافیك در بیشتر محورهای استان كرمان نیمه سنگین است و مردم می خواهند خود را تا لحظه تحویل سال به مقاصد مورد نظر برسانند.

وی خاطرنشان كرد: این ترافیك همین گونه تا روز چهارم فروردین ادامه دارد و روز چهارم به دلیل بازگشت عده ای از سفر و آغاز بكار كارمندان، ممكن است ترافیك سنگینی را داشته باشیم.

سرهنگ حجت آبادی با اشاره به اینكه موج سفر در تمام ایام نوروز در استان وجود دارد تصریح كرد: پیش بینی می شود روزهای هفتم و هشتم فروردین ماه موج سنگین تری را داشته باشیم و سال گذشته نیز بیشتر حوادث جاده ای ما در این روزها اتفاق افتاد.**رانندگان با صبر و حوصله رانندگی كنند

وی گفت: رانندگان با صبر و حوصله رانندگی كنند و با توجه به طولانی بودن محورهای استان كرمان هرگاه احساس خستگی كردند در یكی از مناطق بكر و تاریخی استان به استراحت كافی بپردازند و سپس به مسیر خود ادامه دهند.

رییس پلیس راه استان كرمان با اشاره به اینكه فرهنگ ترافیكی ارتقا یافته است افزود: با توجه به حجم بالای سفرها و متراكم بودن جاده ها رانندگان نباید با شتاب و عجله رانندگی كنند زیرا عمده حوادث در این ایام ناشی از عجله است.

وی بیان كرد: استان كرمان علاوه بر اینكه مسافرانی را در نوروز میزبان است اما مسافرانی نیز از این استان به مقاصد سیستان و بلوچستان و هرمزگان عبور می كنند و گاهی دیده می شود كه با وجود طولانی بودن محورهای استان كرمان این رانندگان به صورت متوالی تا رسیدن به مقصد به حركت خود ادامه می دهند كه موجب خستگی آنها می شود.

حجت آبادی اظهار كرد: رعایت فاصله طولی نسبت به وسیله نقلیه جلویی از موارد مورد تاكید برای رانندگان است زیرا به همین دلیل بوِیژه در محورهای یك طرفه شاهد حوادثی در سال های گذشته بوده ایم.

وی گفت: رانندگان قبل از هر تغییر مسیری علائم هشدار دهنده را روشن و آینه های دو طرف خودرو و آینه داخل خودرو را برای داشتن تسلط و دید كافی تنظیم كنند.

وی تصریح كرد: برخی راه های استان كرمان كوهستانی و دارای شیب تندی هستند و رانندگان باید توجه داشته باشند كه در این محورها با شرایط راه رانندگی كنند.

استان كرمان 9 هزار كیلومتر راه دارد.

7443/3028

سرخط اخبار استان‌ها