برف و تگرگ در برخی مناطق كوهستانی كشور/ سامانه بارشی تا دوشنبه      می ماند

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی كشور اعلام كرد: نقشه های پیشیابی هواشناسی بیانگر ورود سامانه فعال بارشی از اواخر روز پنجشنبه از غرب كشور بوده و انتظار می رود بتدریج بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد، در مناطق مستعد در جنوب غرب و جنوب كشور بارش تگرگ و در مناطق كوهستانی رشته كوه البرز و شمال غرب كشور بارش ها به صورت برف آغاز شود.

به گزارش ایرنا، شدت بارش ها در استان های غربی، جنوب غربی و جنوبی خواهد بود و پیش بینی می شود این سامانه اواخر دوشنبه از شرق كشور خارج شود.

بر اساس این گزارش روز جمعه بارش باران در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، كردستان، كرمانشاه، همدان، مركزی، لرستان، چهارمحال بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، یزد، كرمان، بوشهر، خوزستان، ایلام و فارس و در ارتفاعات البرز در استان های تهران، قزوین، البرز و شمال غرب اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش بتدریج به شكل برف و باران و سپس با افت نسبی دما خواهد بود.

همچنین بارش برف و باران در جنوب آذربایجان غربی و بارش باران در غرب كردستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، كرمان، اصفهان، چهارمحال بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، فارس، رگبار و رعد و برق در بوشهر، خوزستان طی شنبه آینده دور از انتظار نخواهد بود.

بارش باران و برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، و بارش باران دركردستان، كرمانشاه، همدان، مركزی، لرستان، چهارمحال بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، فارس، زنجان، قزوین، البرز، تهران، یزد، كرمان، اصفهان، خراسان رضوی و بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق در بوشهر، خوزستان و ایلام روز یكشنبه ادامه خواهد داشت و روز دوشنبه آینده بارش باران در مازندران، گلستان، خراسان رضوی و در ارتفاعات البرز به شكل برف خواهد بود.

سازمان هواشناسی كشور ضمن آرزوی ایامی خوش برای هموطنان، توصیه كرده است برای تردد در مسیرهای كوهستانی و گردنه ها و اقامت در حاشیه رودخانه ها، تدابیر لازم اتخاذ شود تا ضمن حفظ ایمنی از آسیبهای احتمالی جلوگیری شود.

با ورود این سامانه مدیركل پیش بینی سازمان هواشناسی كشور درباره وضعیت هوای تهران نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: اكنون دمای هوای تهران به حدود 16 درجه بالای صفر رسیده، رطوبت نسبی هوا حدود 30 درصد، سرعت وزش باد 21 كیلومتر بر ساعت و كمینه و بیشینه امروز هوای تهران نیز بین 12تا 21 درجه بالای صفر پیش بینی شده است.

احد وظیفه افزود: كمینه و بیشینه هوای تهران فردا به 8 تا 19درجه بالای صفر می رسد و نقشه های هواشناسی نشان می دهند، آسمان تهران نیز در این روز نیمه ابری در بعضی ساعات با رگبار و رعد وبرق گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

مدیركل پیش بینی سازمان هواشناسی كشور، اظهارداشت: كمینه و بیشینه هوای تهران طی روز شنبه اینده بین 10 تا 22 درجه بالای صفر و نقشه های هواشناسی نشان می دهند، آسمان پایتخت در این روز كمی ابری نا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

به گفته وی، نقشه های هواشناسی نشان می دهند كمینه و بیشینه هوای تهران در روز یكشنبه آینده بین 9 تا 22 درجه بالای صفر خواهد بود و هوای تهران نیز در این روز ابری در پاره ای نقاط با بارش های پراكنده همراه با وزش باد پیش بینی شده است.

اقتصام**1108 **1599

سرخط اخبار اقتصاد