فعاليت شبانه روزي پايگاه امداد دريايي هلال احمرانزلي در نوروز 94

انزلي - ايرنا - رييس جمعيت هلال احمر انزلي از فعاليت پايگاه امداد دريايي اين شهرستان طي ايام نوروز براي امدادرساني به گردشگران در حوادث اضطراري در تالاب و دريا خبر داد.

اكبر صبربخش روز جمعه در مصاحبه با ايرنا گفت : روزانه چهار امدادگر با چهار فروند قايق (دو آمبولانس دريايي ، دو شناور تندرو)در اين پايگاه مستقر هستند و آمبولانس انتقال مصدوم به بيمارستان نيز آماده است .

وي افزود : پايگاه جاده اي امداد نيز در سه راهي حسن رود براي حوادث بين جاده اي انزلي به رشت مجهز به آمبولانس و چهار امدادگر به صورت شبانه روزي فعاليت دارد و روزي دو ساعت نيز پزشك مستقر در اين پايگاه داريم .

صبربخش همچنين به اجراي طرح سحاب واحد امداد سيار دوچرخه سوار جهت كمك به مصدومان احتمالي در ساحل از هشت صبح تا هشت شب شامل دو نفر در سواحل غازيان و انزلي بعنوان يكي ديگر از اقدامات در نظر گرفته شده اشاره كرد.

وي در ادامه از استقرار دو چادر در مبادي ورودي شهر ، ميدان بي بي حوريه و ميدان شهداي كريم بخش براي راهنماي مسافران نوروزي و فعاليت آنها از هشت صبح تا هشت شب با استفاده از دو نيروي سازمان جوانان و ارائه بروشور راهنما، نقشه شهر، تبليغات ايرانگردي و بروشورهاي معرفي منطقه آزاد خبر داد.

رييس جمعيت هلال احمر انزلي خاطرنشان كرد : در اين چادرها همچنين ايستگاه سلامت براي كنترل فشار خون و تست قند در نظر گرفته شده است .

صبربخش افزود: يك چادر دوست دار كودك جهت سرگرمي كودكان و نقاشي در داخل پارك جنگلي شهرداري از بيست و هفتم اسفند تا 15 فروردين از هشت صبح تا هشت شب همراه با جايزه براي كودكان مستقر است.

وي همچنين برپايي خيمه نماز براي مسافران مستقر در پارك جنگلي از بيست و هفتم اسفند تا 15 فروردين را يكي ديگر از برنامه هاي اين جمعيت در ايام نوروز برشمرد.

به گفته صبربخش ؛ نيروهاي امدادي جمعيت هلال احمر انزلي همچنين در اين ايام به طور شبانه روزي در اداره مستقرند و با دو دستگاه ماشين كمك دار و سه دستگاه آمبولانس آماده خدمات رساني به مردم هستند.

رييس جمعيت هلال احمر انزلي مجموع نيروهاي دختر و پسر سازمان جوانان كه در طول اين ايام ارائه خدمات امدادي و راهنمايي خواهند داشت را 60 نفر اعلام كرد.

جمعيت هلال احمر انزلي با آغاز فعاليت از سال 1310 از نخستين جمعيت هاي هلال احمر كشور است و اكنون يك هزار و 800 نفر در قالب كانون هاي دانشجويي ، دانش آموزي و كانون هاي جوانان آزاد در فعاليت هاي هلال احمر اين شهرستان شركت دارند.ك/3

6030 / 2007

سرخط اخبار استان‌ها