۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۸:۵۶
کد خبر: 81547375
T T
۰ نفر
مدیرعامل راه آهن: تمام خطوط ریلی كشور دو خطه می شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ضرورت دو خطه شدن خطوط ریلی كشورT گفت: دو خطه شدن تمام خطوط شبكه ریلی كشور در دستور كار راه آهن قرار گرفته است.

محسن پور سیدآقایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: علاوه بر دو خطه شدن شبكه ریلی كشور بخشی از خطوط نیز در دولت تدبیر و امید برقی خواهد شد تا قطارهای مسافربری با سرعت بیشتری در این خطوط تردد كنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان آنكه با نصب سیستم های الكترونیك و هوشمند ایمنی را در شبكه ریلی كشور ارتقا می یابد، اظهار داشت: با برنامه رزی مناسب انشاالله تمام ایستگاه های راه آهن كشور به سیستم های اتوماتیك كنترل قطار (ATC) مجهز خواهند شد.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران بر نوسازی ناوگان شبكه حمل ونقل ریلی كشور تاكید كرد و افزود: راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد است با توجه به اهمیت شبكه حمل ونقل ریلی كشور چهره قدیمی راه آهن را به یك چهره مدرن و نو تبدیل كند تا هموطنان در سراسر كشور از خدمات مطلوبی در این حوزه استفاده كنند.

پورسید آقایی یادآور شد: تاكنون سرمایه گذاری زیادی در حوزه ریلی كشور انجام شده اما از ظرفیت های آن به خوبی استفاده نشده است، لذا طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با استفاده از سیستم های جدید و تجهیزات مدرن و هوشمند در صددیم از ظرفیت های شبكه حمل و نقل ریلی كشور حداكثر استفاده را ببریم.

اقتصام(4)1108**1558