آفرین بر آنان كه آتش دنیا را به خاطر جلب رضایت حق خریدند

تهران - ایرنا - حضرت امام خمینی(ره) ضمن تقدیر از كاركنان صنعت نفت برای تولید و صادرات نفت در سخت ترین شرایط جنگ تحمیلی فرمود: آفرین بر شما كارگران و كارفرمایان و متفكرینی كه آتش دنیا را به خاطر جلب رضایت حق بر خود خریدید.

ملت بزرگ و شریف ایران در دوران مبارزه و پیروزی انقلاب و نیز از آغاز جنگ تا كنون، شاهد صداقت و تلاش و مجاهدات كارگران عزیز و مسوولین محترم صنایع و كارخانجات، خصوصاً عزیزان شركت و صنعت نفت، بوده است كه بحق در حساسترین شرایط، شایسته ترین خدمات را به انقلاب و میهن اسلامی نموده‏اند. ارزش مبارزه آنان با رژیم طاغوتی شاه در اعتصاب و بستن شیرهای نفت به روی بیگانگان و وارد كردن ضربه قاطع بر آنان، فراموش نخواهد شد.

اما مهمتر از آن اینكه در طول جنگ تحمیلی، علی رغم احتمال خطرات فراوان و بمباران های مكرر مراكز صنعتی و نفتی، مسوولین و كارگران متعهد و دلسوز انقلاب با تكیه بر ایمان به خدای بزرگ و اعتماد به نفس، هیچگونه سستی به خود راه نداده و با اراده‏ای محكم آبروی انقلاب را حفظ نموده و اسلام و ایران را سرافراز نمودند، و در سخت ترین مواقع و شرایط تولید و صادرات نفت را در بالاترین حد نیاز حفظ، و علاوه بر ترمیم مراكز آسیب دیده، در اعماق آب ها و دل دریاها و بستر زمین ها و قلل كوه ها به توسعه این صنعت مهم و اكتشاف ادامه دادند كه برای بسیاری از صاحبنظران امور شگفت‏آور است؛ چرا كه در اوج حملات بی‏وقفه دشمنان، حتی یك روز هم تولید و صادرات نفت این كشور قطع نگردید.

این نیست جز عنایت پروردگار و توجه حضرت بقیة اللَّه - ارواحنا فداه - و عشقی كه در دل این عزیزان، همانند عشق بسیجیان به دفاع مقدس، نهفته است.

من موارد متعددی از تلاش و مجاهدات این هنرمندان عاشق را در گزارش ها و تصاویر دیده‏ام و اطمینان دارم كه اگر عشق به خدا و مكتب نبود، هیچ گاه آنان حاضر نمی‏شدند در مراكز و كارخانجات و پالایشگاه هایی كه احاطه شده به انواع خطرها و مملو از مواد آتشزا بوده‏اند، به كار خود ادامه دهند. آفرین بر شما كارگران و كارفرمایان و متفكرینی كه آتش دنیا را به خاطر جلب رضایت حق بر خود خریدید.

ضمن تشكر از گردانندگان صنایع كشور، خصوصاً صنعت نفت و گاز، از همه آنان می‏خواهم كه با تلاش خود به دنیا ثابت كنند كه می‏توانند با فكر و تلاش خود چرخ های اقتصادی كشور را به حركت درآورند و ان شاء اللَّه آنها با مژده راه‏اندازی كامل صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در آینده‏ای نه چندان دور، چشم و دل مردم ایران را روشن و شاد خواهند كرد.

شما با تلاش در این امر مقدس، به جهانیان ثابت خواهید كرد كه فشارهای اقتصادیِ پس از جنگ، ما را به هیچ كشوری وابسته نخواهد كرد. ضد انقلاب داخل و خارج و استعمار چپ و راست در تمامی زمینه‏ها تبلیغ می‏كنند كه فشارهای اقتصادی پس از جنگ، كمر نظام نوپای اسلامی را خواهد شكست. باید آنها این آرزو را به گور ببرند.

* بخشی از پیام امام خمینی(ره) به كاركنان صنعت نفت در 20 دی سال 1367

فراهنگ**1003**1601**

سرخط اخبار فرهنگ