۲۹ اسفند ۱۳۹۳، ۸:۳۰
کد خبر: 81547369
T T
۰ نفر
اختصاص مسیری وِیژه برای تردد تاكسی به بندر شهید حقانی در نوروز 94

بندرعباس - ایرنا - مدیر بندر شهید باهنر بندرعباس گفت: نوروز امسال مسیری اختصاصی برای تردد تاكسی ها به بندر شهید حقانی كه از زیر مجموعه های بندر شهید باهنر می باشد، فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد محسنی جمعه با اعلام این خبر اظهار داشت: این مسیر ظرفیت تردد 60 دستگاه تاكسی را دارد كه با راه اندازی آن، زمان تردد ورود و خروج مسافر تا پای اسكله ها كاهش یافته است.

مدیر بندر شهید باهنر بندرعباس تصریح كرد: امسال 43 فروند شناور استاندارد آماده جابجایی مسافران از بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز است.

وی از افزایش ظرفیت صندلی شناور های این بندر از چهار هزار به چهار هزارو 700 صندلی خبر داد و افزود: ظرفیت روزانه جابه جایی مسافر در این بندر 30 هزار نفر است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تاكید كرد: مسافران باید حتما از بنادر مجاز، شناور مجاز و در زمان مجاز طبق هشدار هواشناسی تردد كنند.

بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین بندر مسافری كشور شناخته می شود كه در حال حاضر با بهره مندی از 10 پست اسكله، قابلیت پهلوگیری همزمان بیش از 20 شناور مسافری را داراست و علاوه بر این، یك پست اسكله دیگر نیز امكان پهلوگیری دو شناور برای سوخت گیری را فراهم كرده است.

بندر شهید حقانی در مركز شهر بندرعباس واقع شده و در حال حاضر بزرگترین و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی كشور را در اختیار دارد و هر ساله پذیرای میلیون ها مسافر دریایی است كه با بهره گیری از امكانات آن به جزایری همچون قشم و هرمز سفر می كنند.ك/3

7198/6048 /1484
۰ نفر