۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۸:۲۹
کد خبر: 81547368
T T
۰ نفر
استاندار: فضاي وحدت بخش سال 93، البرز را درمسيربالندگي قرار داد

كرج-ايرنا- استاندار البرز گفت: فضاي وحدت بخش بين مردم و مسوولان و كار و تلاش مضاعف درسال 93، اين استان را در مسير رشد و بالندگي و موفقيت براي آينده بهتر قرار داد.

سيد حميد طهايي عصر پنجشنبه درگفت وگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين فضاي وحدت بخش موجب شد تا همه مسوولان استان اعم ازبخش اجرايي، نمايندگان مردم در مجلس و ائمه جمعه، يكدل و همگام، براي تسريع درآهنگ سازندگي وارد ميدان كار و فعاليت شوند.

وي ادامه داد: بازديد ارزشمند مقام معظم رهبري از بخشي از صنايع بزرگ استان البرز، سفرمعاون اول رييس جمهوري،11 وزير وساير معاونان رييس جمهوري به استان، بارقه اميد در دل مردم و مسوولان البرز به وجود آورد.

نماينده عالي دولت دراستان البرز گفت: سال 93، سال برنامه ريزي براي زير ساخت ها بود، برنامه هايي كه آينده اين استان پرجمعيت را بر مدار رشد و توسعه قرار مي دهد.

وي بيان داشت: آغاز تدوين طرح آمايش سرزمين از مهم ترين دستاوردهاي سال 93 در استان البرز است كه سرآغازي براي پيشرفت و توسعه پايداراستان به شمار مي رود.

طهايي گفت: تدوين برنامه ششم درسالي كه گذشت استان را در مسير توسعه قرار داد و بسياري از پروژه هاي مهم ملي و استاني در آن كليد خورد.

استاندار البرز، برنامه ريزي براي ساخت جاده كمربندي شمال كلانشهركرج، راه اندازي ايستگاه قطار تهران - هشتگرد، تكميل بخش قابل توجهي از مسكن مهر، اختصاص بخشي از آب سد طالقان به استان و راه اندازي سيستم تصفيه پساب در منطقه ماهدشت براي آبياري اراضي كشاورزي را از مهم ترين دستاوردهاي سال 93 در استان نام برد.

وي گفت: پيگيري تخصيص اعتبار براي تكميل بزرگراه شهيد همت از ديگر از دستاوردهاي اين سال است.

استاندار البرز به سفرهاي خود و ساير مسوولان منطقه به شهرستان هاي استان نيز اشاره كرد و گفت: در اين سفرها ، شمار زيادي از مردم ، مشكلات خود با مسوولان استان در ميان گذاشتند.

طهايي در ادامه با بيان اينكه استان البرز از ظرفيت هاي ويژه گردشگري در ابعاد داخلي و بين المللي برخوردار است، گفت: جاده كرج - چالوس به عنوان چهارمين جاده زيباي جهان يكي از اين مزيت ها است.

وي يادآور شد: اكنون به علت حجم بالاي مسافرت ها در اين مسير، يك جاده دسترسي به طول 15 كيلومتر براي تردد مردم در روزهايي كه اين جاده يكطرفه مي شود، در ساخت قرار گرفته است.

استاندار البرز گفت: تلاش ها بر اين است تا دسترسي به اين جاده زيبا و ديدني در كمترين زمان ممكن بين بخش آسارا واقع در حاشيه جاده كرج - چالوس و منطقه نوجوانان و آتشگاه در شمال كرج تكميل شود.

وي از قطار شهري كرج به عنوان يكي از پروژه هاي وقت گير و هزينه بر در استان البرز نام برد و تصريح كرد: اين پروژه مهم با تلاش هايي كه در سال 93 صورت گرفت در سال آينده به سرانجام خوبي خواهد رسيد.

فاضلاب زندان هاي استان البرز و مشكلاتي كه براي ساكنان حاشيه اين زندان ها ايجاد كرده از ديگر موضوعاتي بود كه استاندار البرز به آن پرداخت و افزود: با نظارت جدي و هماهنگي دستگاه هاي اجرايي اين مهم نيز در دستور كار قرار گرفته است.*** سال آينده سالي ويژه براي اجراي طرح هاي اقتصاد مقاومتي خواهد بود

استاندارالبرز، سال 94 را سالي ويژه، توام با برنامه ريزي به تاسي از فرمايشات مقام معظم رهبري و سياست هاي دولت تدبير و اميد براي پيشبرد برنامه هاي اقتصاد مقاومتي عنوان كرد.

طهايي اضافه كرد: همانطور كه در سال 93، فعال شدن صنايع نيمه تعطيل در اولويت كاري قرار داشت، درسال آينده بهره وري از زيرساخت هاي موجود در چارچوب اقتصاد مقاومتي نيز درنگاه نخست قرار دارد.

نماينده عالي دولت در استان البرز افزود: درسال 93 با برگزاري نشست هاي مختلف با مديران و صاحبان صنايع، مشكلات و مسايل اين بخش مهم اقتصادي رصد شد و در برنامه ريزي هاي توسعه اي استان مد نظر قرار گرفت.

استاندار البرز با اشاره به قرار گرفتن اين استان در مسير 14 استان كشور و حجم بالاي مسافران عبوري، از رانندگان خواست توصيه هاي ايمني در راه ها را جدي بگيرند و با سرعت مناسب حركت كنند.

وي يادآورشد: امكانات لازم براي خدمات دهي به مسافران نوروزي در اين استان با همكاري دستگاه هاي مختلف اجرايي از جمله هلال احمر، پليس و اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري پيش بيني شده است.

البرز با نزديك به سه ميليون نفر جمعيت درسال 89 از تهران منتزع و به سي و يكمين استان كشور تبديل شد.ك/3

8029/ 6155 / 1200