استاندار كرمانشاه:توجه به مباحث زیست محیطی از اولویتهای سال 94 است

كرمانشاه - ایرنا - استاندار كرمانشاه گفت: مباحث زیست محیطی همانگونه كه در سال 93 از اولویتهای ما در استان بوده در سال آینده نیز خواهد بود.

به گزارش روز جمعه ایرنا روابط عمومی استانداری كرمانشاه به نقل از ابراهیم رضایی بابادی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان افزود: در بحث محیط زیست نباید اهمالی صورت بپذیرد چون اگر كوتاهی كنیم مجبوریم ده ها برابر آن هزینه كنیم تا بتوانیم خسارت كوتاهی هایمان را جبران كنیم.

وی اظهار داشت: كرمانشاه در زمره استانهایی است كه بلایای طبیعی از جمله زلزله، سیل، ریزگردها و دیگر سوانح طبیعی آن را تهدید می كند و از همین رو اقدامات پیشگیرانه و آمادگی در جهت مواجهه با این بلایا همواره در دستور كار این ستاد قرار گیرد.

وی اضافه كرد: اقدامات پیشگیرانه زیادی در راستای كاهش بلایای طبیعی انجام شده كه قابل تقدیر است و این مسئله به درایت، هوشیاری و هماهنگیهای لازم بین اعضای این ستاد بر می گردد.

وی سال 93 را سال كم بحرانی برای استان خواند و افزود: در سال گذشته تنها با یك نوع بیماری مواجه شدیم كه با تلاشهای صورت گرفته كاملا مهار شد و چند روزی هم درگیر بحث ریزگردها بودیم.

استاندار كرمانشاه اظهار امیدواری كرد كه سال 94 سالی بی بحران و پرخیر و بركت برای مردم استان باشد.

رضایی بابادی در پایان ضمن تبریك انتصاب مدیركل جدید راه و شهرسازی استان و تقدیر از مدیركل سابق، اظهار امیدواری كرد كه راه آهن غرب، بزرگراه راه كربلا و مشكلات مسكن مهر به عنوان سه اولویت اصلی در این حوزه، پیشرفتهای مورد نظر را در سال 94 به همراه داشته باشد.

در این جلسه گزارش عملكرد بانكها در اجرای آیین نامه بند «د»، گزارش محیط زیست در خصوص برنامه های پیشنهادی در مقابله با ریزگردها، هماهنگی برای ایجاد آمادگی بیشتر دستگاههای عضو مدیریت بحران در خصوص مخاطرات جوی فصل بهار و سفرهای نوروزی، توزیع اعتبارات تجهیز و تكمیل سرسراهای چند منظوره مدیریت بحران و نیز هماهنگی برای حضور دستگاههای اجرایی عضو مدیریت بحران در نمایشگاه و همایش بین المللی امنیت و مدیریت بحران سوانح طبیعی در دستور كار قرار گرفت و در خصوص آنها بحث و تبادل نظر شد.

8066

سرخط اخبار استان‌ها