اختصاص مسيري وِيژه براي تردد تاكسي به بندر شهيد حقاني در نوروز 94

بندرعباس- ايرنا- مدير بندر شهيد باهنر بندرعباس گفت: نوروز امسال مسيري اختصاصي براي تردد تاكسي ها به بندر شهيد حقاني كه از زيرمجموعه هاي بندر شهيد باهنر مي باشد، فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمد محسني جمعه با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين مسير ظرفيت تردد 60 دستگاه تاكسي را دارد كه با كه راه اندازي آن ، امكان ورود و خروج مسافر تا پاي اسكله ها كوتاه شده است.

وي تصريح كرد: امسال 43 فروند شناور استاندارد آماده جابجايي مسافران از بندر شهيد حقاني به جزاير قشم و هرمز است.

وي از افزايش ظرفيت صندلي شناور هاي اين بندر از چهار هزار به چهار هزارو 700 صندلي خبر داد و افزود: ظرفيت روزانه جابه جايي مسافر در اين بندر 30 هزار نفر است.

به گفته اين مقام مسوول بندر شهيد حقاني از ساعت شش صبح تا هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات براي جابجايي مسافران است .

مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر تاكيد كرد: مسافران بايد حتما از بنادر مجاز، شناور مجاز و در زمان مجاز طبق هشدار هواشناسي تردد كنند.

لازم ذكر است،بندر شهيد حقاني به عنوان بزرگترين بندر مسافري كشور شناخته مي شود كه در حال حاضر با بهره مندي از 10 پست اسكله، قابليت پهلوگيري همزمان بيش از 20 شناور مسافري را داراست و علاوه بر اين، يك پست اسكله ديگر نيز امكان پهلوگيري دو شناور براي سوخت گيري را فراهم كرده است.

بندر شهيد حقاني در مركز شهر بندرعباس واقع شده و در حال حاضر بزرگترين و پيشرفته ترين ناوگان مسافري دريايي كشور را در اختيار دارد و هر ساله پذيراي ميليون ها مسافر دريايي است كه با بهره گيري از امكانات آن به جزايري همچون قشم و هرمز سفر مي كنند.ك/3

7198/6048

سرخط اخبار استان‌ها