امسال بهار طبیعت معطر به عطر وجود مقدس حضرت صدیقه طاهره (س) است

خرم آباد-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت :امسال بهار طبیعت معطر به عطر وجود مقدس حضرت صدیقه طاهره (س) است.

به گزارش خبرنگارایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میر عمادی در پیام نوروزی خود ضمن تبریك به مناسبت فرارسیدن سال نو شمسی وبهار طبیعت به ملت بزرگ ایران اسلامی و مردم ولایتمدار استان لرستان افزود : آغاز و پایان امسال مصادف با شهادت آن بانوی بزرگ اسلام ،عصاره خلقت و مظهر همه خوبی ها است از این رو شهادت یگانه دختر رسول خدا (ص) را تسلیت می گویم.

وی اظهار داشت :استقامت عزتمندانه و دفاع آگاهانه از ولایت مهمترین درس حضرت فاطمه (س)است.

میر عمادی با اشاره به اینكه ما باید با الگو قرار دادن سبك زندگی فاطمی در برابر فشار اهریمنان و ظالمان استقامت كنیم تصریح كرد :با پیروی از ولایت و رهبری در مسیر عدالت و پیشرفت گام برداریم.

امام جمعه خرم آبادبا اشاره به اینكه سالی كه گذشت به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده بود به اقدامات ارزشمند فرهنگی در استان لرستان اشاره نمود و افزود :تشكیل ستاد پیروی تحقق شعار سال در بخش فرهنگ و برگزاری نمایشگاهی از فعالیت فرهنگی 20 دستگاه و نهاد فرهنگی از جمله این اقدامات بوده است.

وی افزود :برگزاری مراسم پنجاهمین سالگرد ارتحال آیت الله كمالوند،اكریم و تجلیل از عالمان و مفاخر استان،برگزاری همایش سبك زندگی ایلامی ایرانی با حضور اندیشمندان و صاحب نظران ،برگزاری كنگره فخر نور در جهت گرامی داشت یاد و نام شهیدان یرافراز به خصوص شهیدان رحیمی با حضور رییس قوه قضاییه و مسئولان عالی كشور ،تشكیل نمایشگاهی از فعالیتهای خود جوش جوانان مومن و انقلابی و همایش فعالان فرهنگی خود جوش از جوانان و دهها برنامه فرهنگی دیگر ازجمله فعالیت های فرهنگی سال جاری بوده است.

میر عمادی اظهار داشت :با افتخار می توانیم اعلام كنیم همه این برنامه ها گام های موثری در جهت منویات مقام معظم رهبری بخش فرهنگ برداشته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین میر عمادی در بخش دیگری از این پیام با اشاره به اینكه فرهنگ و اقتصاد دو رسالت مستمر و همیشگی در زندگی انسانها به شمار می آیند اظهار داشت :امید واریم كه این فعالیتهادر سال جدید نیز با عزم و اراده قوی و با همكاری صاحبان فرهنگ و اندیشه و دستگاههای مختلف تداوم یابد.

وی افزود:یقینا برای سال جدید از سوی رهبر فرزانه و حكیم انقلاب اسلامی ماموریت و چشم انداز جدیدی با توجه به شرایط كشور تعیین خواهد شد.

میر عمادی تصریح كرد:آرزومندیم در پرتو انوار حضرت زهرا (س) در سایه وحدت،همدلی ،همكاری و همفكری شاهد موفقیت بیشتر و سالی سرشار از سعادت و سلامت توام با خیر و بركت داشته باشیم.

7267/6001

سرخط اخبار استان‌ها