ایرانیان صربستان در رثای حضرت فاطمه (س) به سوگ نشستند

بلگراد- ایرنا- ایرانیان مقیم بلگراد پنجشنبه شب در آخرین دعای كمیل سال جاری آیین عزاداری ایام وفات حضرت فاطمه زهرا (س) را در حسینیه اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان برگزار كردند.

به گزارش ایرنا، سفیر كشورمان در صربستان پس از اقامه نماز جماعت و قرائت قرآن كریم و دعای كمیل به نقش حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگو برای بانوان جهان سخنانی ایراد كرد.

مجید فهیم پور گفت: حضرت فاطمه (س) نه تنها برای زنان جامعه اسلامی، بلكه برای تمامی جامعه بانوان در جهان یك الگو است و در دنیای امروزی كه خانواده مورد تهدیدات روز افزون فرهنگی و اخلاقی قرار گرفته، با تمسك به سلوك این بانوی بزرگ اسلام می توان خانواده را از این تهدیدات محفوظ و مصون نگه داشت.

سفیر كشورمان در این آیین به سخنان امام خمینی(ره) در خصوص حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره كرد و گفت: تمامی امتیازاتی كه می شود در یك زن جمع شود در حضرت فاطمه (س) می توان یافت.

فهیم پور افزود: رسول اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) دخترش را ام ابیها وصف می كرد و این امر، حكایت از آن دارد كه فاطمه (علیها السلام) بسان مادری برای رسول خدا بود و پس از وفات خدیجه (سلام الله علیها) غمخوار پدر و مایه پشت گرمی و آرامش رسول خدا بود.

'پیامبر اسلام(ص) می گفت كه از فاطمه (س) بوی بهشت استشمام می كند و تمام قد در جلوی آن حضرت می ایستاد.'

فهیم پور همچنین حضرت فاطمه (س) را سر مشقی راستین برای صیانت از خط فكری رسول اكرم (ص) خواند و افزود: دوران زندگی حضرت زهرا (س) سرشار از تلاش بی وقفه جهت حفظ و احیای ارزش های اصیل اسلامی، تعالیم قرآنی و تداوم طریق نبوی بود.

سفیر كشورمان در پایان این آیین گفت: با یاد حضرت فاطمه (س) آخرین دعای كمیل را در سال جاری به پایان می بریم و سال جدید را با نام آن حضرت شروع خواهیم كرد و امید داریم كه شاهد موفقیت وپیروزی های امت اسلام و ملت ایران باشیم.

در این آیین، افزون بر كاركنان سفارت و دیگر نهادهای كشورمان جمعی از ایرانیان مقیم و شیعیان صربستانی حضور داشتند.

اروپام**4**436**1504

سرخط اخبار جهان