نخست وزير اسبق روسيه: سياست هاي آمريكا يكي از عوامل  بروز بحران در خاورميانه است

مسكو-ايرنا- 'يوگني پريماكف'، نخست وزير و وزير امورخارجه سابق روسيه گفت: بحران در منطقه خاورميانه بر اثر سياست هاي اشتباه و كوته بينانه آمريكا به وجود آمده است.

پريماكف به عنوان كارشناس امور خاورميانه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاري اسپوتنيك روسيه خاطرنشان كرد: آمريكا با اجراي سياست هاي غيرمسئولانه خود مسئول بروز وضعيت نابسامان كنوني و هرج و مرج در منطقه خاورميانه است.

وي با اشاره به وضعيت پرتنش برخي كشورهاي منطقه خاورميانه از جمله كشورهاي عراق و ليبي افزود: سياست آمريكا منجر به بروز وضعيت كنوني در خاورميانه شده و در حال حاضر اين سوال مطرح است كه اين كشورها (ليبي و عراق) مي توانند به موجوديت خود ادامه دهند.

نخست وزير اسبق روسيه با اشاره به گسترش محدوده فعاليت گروه تروريستي داعش و افزايش دامنه فعاليت اين تروريست ها به كشورهاي جديد اظهار كرد: بازگشت تروريست هاي داعشي به ميهن خود، خطر بزرگي را براي كشورهاي زادگاه اين تروريست ها به وجود مي اورد.

وي ادامه داد: اين مساله موجب تشديد تهديد تروريستي در سطح منطقه خواهد شد.

پريماكف همچنين به ايجاد كانون هاي جديد تروريستي در منطقه خاورميانه اشاره كرد و افزود: تروريست ها در مناطق اشغالي كانون هاي جديد براي برقراري به اصطلاح خلافت اسلامي ايجاد كرده اند و براي اين منظور از شعارهاي جديد استفاده مي كنند.

نخست وزير پيشين روسيه اخيرا اعلام كرد كه آمريكا به تنهايي نمي تواند بر داعش پيروز شود و براي غلبه بر اين گروه تروريستي بايد همكاري بين المللي صورت گيرد.

وي بر ضرورت مشاركت آمريكا با قدرت هاي منطقه و روسيه در مبارزه موثر با گروه داعش تاكيد كرد.

اروپام*5*391 **1917

سرخط اخبار جهان