۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱:۰۲
کد خبر: 81547305
T T
۰ نفر
داعش 18 هزار مزار شيوخ ايزدي ها را منفجر كرد

اربيل-ايرنا-مدير كل امور ايزديها در استان دهوك آمار آوارگان و كشته شدگان كردهاي ايزدي را در جريان حمله تروريستهاي تكفيري داعش به منطقه سنجار اعلام كرد و افزود:داعش مزار 18 هزار تن از شيوخ ايزدي را منفجر كرده است.

براساس اعلام هادي دوباني تاكنون 400 هزار كرد ايزدي در اقليم كردستان عراق و 65 هزار نفر هم در تركيه و سوريه در آوارگي بسر مي برند.

وي در گفت و گو با رسانه هاي خبري در اقليم كردستان عراق افزود: تاكنون 10 گور دسته جمعي كشف شده كه اجساد ايزديها در آن بودند، ضمن اين كه پيش بيني مي شود 9 گور دسته جمعي ديگر وجود داشته باشد .

به گفته وي، از مجموع 4 هزار ايزدي اسير دست داعش 925 نفر تاكنون آزاد شده اند و براساس اطلاعات موجود تاكنون داعش هزار و 280 ايزدي را كشته است .

مسئول امور ايزديها در استان دهوك اضافه كرد: تاكنون سرنوشت 540 نفر از ايزديها روشن نيست، لازم به ذكر است كه در جريان پناه بردن ايزديها بعد از حمله داعش به ارتفاعات سنجار 280 نفر به خاطر بي آبي و گرسنگي جان خود را از دست دادند.

هادي دوباني از حكومت اقليم كردستان عراق و دولت مركزي عراق خواست براي آزادي ايزديهاي اسير دست داعش تلاش بيشتري انجام دهند.

خاورم*1*1770* 1917

سرخط اخبار جهان