رییس كل دادگستری كرمانشاه: زندانیان جرائم خرد در طرحهای عام المنفعه شركت می كنند

كرمانشاه - ایرنا - رییس كل دادگستری استان كرمانشاه گفت: یكی از راهبردهای طرح مجازات اسلامی این است كه از زندانیان جرائم خرد در طرحهای عام المنفعه استفاده شود و به جای حبس چنین افرادی، آنان را در كار خیر سهیم كنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدرضا عدالتخواه روز چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح مجازاتهای جایگزین حبس دادگستری در حوزه منابع طبیعی اسلام آبادغرب افزود: زندان باید فقط برای اشرار، مفسدین و محاربین باشد و اكنون بیش از هفت هزار ساعت مجازات جایگزین در كرمانشاه داریم.

وی اظهار امیدواری كرد؛ درختكاری به یك فرهنگ تبدیل شود و هركس درخت می كارد به این بیندیشد كه این كار برای او صالحات و باقیات است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری كرمانشاه نیز گفت: از اینكه این شهامت بوجود آمده و جزء استانهای پیشرو در طرح مجازاتهای جایگزین هستیم بسیار خوشحالم، بخصوص در سالی این اقدام انجام می شود كه رهبری مدیریت جهادی را یكی از نمودهای پیشرفت عنوان كردند.

هدایت حاتمی افزود: قطعا حضور زندانیانی كه مجازاتهای خرد مرتكب شده اند در جامعه می تواند مفید باشد و موجب تغییر ذهنیت مردم به این افراد شود.

وی اظهار كرد: همه انسانها احتمال خطا دارند و این كار یك خدمت عام المنفعه است و به حال جامعه مفید خواهد بود و امیدوارم در سایه تربیت اسلامی شاهد باشیم روزی حتی یك زندانی در زندانهای ما نباشد.

در پایان این مراسم مدیران دستگاههای اجرایی و قضایی استان كرمانشاه چند اصله نهال كاشتند.

اسلام آباد غرب با 150 هزار نفر جمعیت در 55 كیلومتری غرب كرمانشاه قرار دارد.

7459/8066

سرخط اخبار استان‌ها