شكست نفت تهران مقابل الشباب عربستان در نیمه نخست

تهران - ایرنا، دیدار تیم های نفت تهران و الشباب عربستان در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا در گروه B رقابت‌ها، از ساعت 18 امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد.

این دیدار درحالی اغاز شد كه بر لاف دیدارهای قبلی نفت تهران در لیگ قهرمانان آسیا، استقبالی از سوی هواداران صورت نگرفته و كمتر از 100 تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند.

قضاوت این دیدار را كیم یونگ جین داور كره‌ای بر عهده دارد.

علیرضا منصوریان كه در لیگ برتر نتیجه خوبی با نفت تهران گرفته، در این دیدار از علیرضا بیرانوند، سیامك كوروشی، لئوناردو پادوانی،مهدی شیری، وحید حمدی نژاد، علیرضا عزتی، كمال كامیابی نیا، ایمان مبعلی، غلامرضا رضایی، وحید امیری و علی قربانی در تركیب ثابت خود استفاده كرده است.

خایمه پاچكو سرمربی الشباب نیز با ولید عبداله، عبداله الاستا، عامر هارون، حسن معاث، محمد اول، رافینیا، احمد عتیف، عبدالمالك الخیبری، بدرالساطین، عبدالرحمان الخیبری و نایف هزازی بازی را آغاز كرد.

نفت تهران در حالی پا یه این دیدار گذاشته كه در دو دیدار قبلی خود مقابل پاختاكور ازبكستان با نتیجه 2 بر یك شكست خورده و برابر العین امارات نیز در ورزشگاه آزادی به تساوی یك بر یك دست یافته است و با یك امتیاز در رتبه چهارم گروه B قرار دارد.

نیاز مبرم نفتی‌ها برای پیروزی در این دیدار، موجب شد شاگردان منصوریان دقایق ابتدایی بازی را هجومی آغاز كنند.

در دقیقه 35 این دیدار، طی برخوردی كه بین دروازه بان الشباب و پادوانی به وجود آمد، ولید عبداله دچار مصدومیت شدید شده و از زمین خارج شد تا محمد الویس جانشین او شود.

دردقیقه 42 این دیدار، بازیكن الشباب با استفاده از غفلت بازیكنان نفت تهران كه به گمان آفساید ایستاده بودند، با بیرانوند تك به تك شد اما دروازه‌بان نفت بر روی بازیكن الشباب خطا كرد تا دارو ضمن دادن كارت زرد، پنالتی اعلام كند.

نائف هزازی پشت ضربه پنالتی ایستاد و در دقیقه 43 نخستین گل نماینده عربستان به ثمر رسید.

غلامرضا رضایی یك دقیقه بعد از گلی كه نفت دریافت كرد فرصت داشت تا بازی را به تساوی بكشاند اما ضربه اش در حالتی نامتعادل از كنار دروازه الشباب به بیرون رفت.

در نهایت به رغم اعلام شش دقیقه وقت تلف شده از سوی داور، تلاش نفتی‌ها برای زدن گل تساوی در نیمه نخست به نتیجه نرسید و نیمه اول با برتری یك بر صفر الشباب به پایان رسید.

ورزشی(2)**9140**1590