اعمال محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده های استان اصفهان از فردا

اصفهان- ایرنا- محدودیت ترافیكی برای وسایل نقلیه سنگین به استثنای حاملین مواد سوختی مجهز به رهیاب (GPS) و مواد فاسد شدنی از فردا /چهارشنبه/ در راههای برون ‌شهری و روستایی استان اصفهان اعمال می ‌شود.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی راه و شهرسازی استان اصفهان روز چهارشنبه اعلام كرد: ممنوعیت تردد شبانه تمام وسایل نقلیه سنگین و باری به استثنای حاملین مواد سوختی مجهز به رهیاب و فاسدشدنی از فردا (28 اسفند) تا پنجم فروردین سال آینده و 11 تا 15 فروردین در تمام محورهای استان از ساعت 19 تا 8 صبح روز بعد اعمال می شود.

همچنین در طی مدت یاد شده ممنوعیت تردد شبانه ‌روزی تمام وسایل نقلیه باری به استثنای حاملین مواد سوختی مجهز به رهیاب و مواد فاسدشدنی در جاده های قدیم مورچه خورت به نطنز به كاشان، قدیم كاشان به قم، كاشان به بادرود، پلیس راه علویجه به دهق به گلپایگان و سه راهی موته به گلپایگان اعمال می‌ شود.

این محدودیت ترافیكی با هدف برقراری تردد ایمن و روان و بر اساس تفاهمنامه‌ ای بین اداره كل راه و شهرسازی، اداره كل حمل و نقل و پایانه‌ها و فرماندهی پلیس راه استان اصفهان اعمال می شود.

شبكه راههای اصلی و فرعی استان اصفهان 23 هزار و 698 كیلومتر راه همسنگ است كه سالانه بیش از 80 میلیون تن كالا و بیش از 120 میلیون مسافر از طریق این شبكه منتقل می شود.

حجم تردد در جاده های اصفهان به واسطه قرار گرفتن این استان در مركز كریدورهای شمالی جنوبی و شرقی غربی كشور در تعطیلات نوروز زیاد است.

د/3011/ 2093/1772