وزير بهداشت: حوزه بهداشت كشور به 2500 آمبولانس نيازمند است

شهر ري - ايرنا- وزير بهداشت و درمان آموزش پزشكي با حضور در پايگاه نوروزي اورژانس مستقر در ضلع جنوبي حرم مطهر امام راحل گفت: با توجه به نيازوسعت كشور حوزه بهداشت به 2500 آمبولانس نيازمند است.

دكتر سيد حسين قاضي زاده هاشمي روز چهارشنبه به دنبال اجراي طرح نوروزي اورژانس تهران و در حاشيه بازديد از پايگاه 316 اورژانس مستقر در عوارضي اتوبان تهران - قم در گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده تا پايان سال 94 بيش از يك هزار دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس كشور افزوده خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه خوشبختانه وضعيت اورژانس كشور با دهه گذشته قابل مقايسه نيست، تصريح كرد: با توجه به تقويت متخصص اورژانس در طول اين سال ها در اكثر مراكز اورژانس كشور متخصصين حضوري تلاشگرانه دارند.

هاشمي با تاكيد براينكه ناوگان اورژآنس در مدت پنج سال گذشته متحول شده و تعداد پايگاهها افزايش پيدا كرده است، اظهار داشت: ولي همچنان با استاندار بين المللي فاصله داريم و زمان رسيدن اورژانس در كلانشهرها مانند تهران طبق استاندارهاي تعيين شده 8 دقيقه بوده ولي به دليل اينكه آمبولانس هوايي نداريم اين مدت زمان طبق اعلام مركز اورژانس نيز اكنون بين 14 تا 18 دقيقه بوده و در صورت ترافيك خياباني اين زمان افزوده مي شود.

وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي گفت: تا كنون 16 پايگاه هوايي در كشور راه اندازي شده كه تا تعداد مطلوب يعني 30 پايگاه فاصله داريم و اميد واريم با همدلي و همكاري مسوولان ذيربط اين امر بزودي تحقق يابد.

به گفته وي، اميدواريم با هماهنگي جمعيت هلال احمر، ارتش و نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران بتوان تعداد پايگاهها هوايي را نيز افزايش داد.

*** دولت جلب رضايتمندي و تامين آرامش و آسايش مردم را در اولويت كاري خود قرار داده است

هاشمي هدف مهم دولت و مجلس و تمامي كارگزاران در سال 93 را افزايش رضايت مندي مردم همراه با آرامش و آساش عنوان كرد و گفت: وزارت بهداشت نيز در همين مسير گام برداشت و به عنوان مثال براي تامين دارو طي امسال سعي در دسترس بودن دارو در دست مردم بود تا آنجا امكان داشت قيمت ها را كاهش دهيم.

وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي با اشاره به اينكه سطح بهداشت را حتي در شهرها و روستا هاي كمتر 20 هزار نفر افزايش داديم افزود: بالغ بر دو ميليون نفر را تحت پوشش بيمه قرار داده و در حوزه آموزش و پژوهش كارهاي بسيار خوبي تا كنون انجام شده كه تمامي اين كارها براي جلب رضايت مندي مردم انجام و و اميدوارريم همين مسير در سال 94 نيز دنبال شود.

هاشمي با بيان اينكه در مدت شش ماهه اول سال جاري سعي شد قيمت داروها افزايش پيدا نكند و اين كار عملي شد و در نيمه دوم توليد داخل تا 15 درصد افزايش يافت و در مقابل واردات دارو بلعكس كاهش يافت.

وي اظهار داشت: در بودجه سال 94 كشور سهم حوزه سلامت با توجه به سياست هاي ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري در خصوص حفظ اين حوزه به آن اندازي اي كه مي بايست افزايش مي يافت ، محقق نشد و اميد است در جهت پايدار شدن حوزه سلامت طي سالهاي اين مهم افزايش يابد.

اين گزارش حاكيست در حوزه اورژانس تهران براي اجراي طرح نوروزي سال 94 هفت دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و يك فروند بالگرد در پايگاه قلعه مرغي به همراه سه اكيپ نيروي امدادي شامل 30 نفر بطور شبانه روزي در اين طرح به هموطنان خدمات رساني كنند.

1417/1724

سرخط اخبار جامعه