ارايه نكردن گزارش واقعي عملكردها، از ضعف هاي دستگاه هاي اجرايي است

تبريز - ايرنا - استاندار آذربايجان شرقي گفت: از جمله ضعف هايي كه دستگاه هاي اجرايي با آن روبرو هستند، فقدان ارايه گزارش واقعي عملكردشان از طريق رسانه هاست.

اسماعيل جبارزاده روز چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه با ارايه گزارشي از عملكرد دولت در يك سال گذشته در سطح استان، اظهار كرد: كارها و اقدامات خوبي به رغم تنگناهاي مالي در استان صورت گرفته اما متاسفانه اين اقدامات به خوبي از سوي دستگاه ها اطلاع رساني نشده است.

وي گزارشي از عملكرد دولت در بخش هاي مختلف ارايه كرد و گفت: در بخش فرهنگي كارهاي بزرگي در استان انجام شده كه مي توان به تدوين و نهايي سازي اساسنامه تشكل بنياد فرهنگ، هنر و ادب آذربايجان اشاره كرد كه اميدواريم هرچه زودتر از سوي وزير كشور اقدامات نهايي آن انجام شود.

جبارزاده گفت: ايجاد پايگاه اطلاعات فرهنگي و اجتماعي استان، برگزاري بيست و هشتمين دوره مسابقات قرآن، راه اندازي شوراي توسعه فرهنگ قرآني، برپايي نمايشگاه قرآني، نكوداشت تبريز، برپايي نمايشگاه كتاب، برگزاري جشنواره توليدات راديو و تلويزيوني مراكز استان ها و چندين برنامه ديگر فرهنگي از جمله اقدامات فرهنگي دولت در آذربايجان شرقي بوده است.

وي افزود: ساخت هشت باب كتابخانه، بزرگداشت شهيد باكري، كمك 460 ميليارد ريالي خيرين مدرسه ساز و بازسازي تالار معلم نيز در رديف اقدامات فرهنگي دولت در استان در سال 93 بوده است.

استاندار آذربايجان شرقي گفت: در بخش اجتماعي نيز نقشه پراكندگي آسيب هاي اجتماعي استان تهيه شده و با نگرش شفاف سازي آسيب ها و اطلاع رساني در اين خصوص، وارد عرصه شده ايم.

جبارزاده گفت: بنا بر پوشش قضايا نداريم و تصميم داريم پرده ها را كنار بزنيم و واقعيت ها را با مردم در ميان بگذاريم چرا كه عقيده داريم كتمان واقعيت ها در موضوع آسيب هاي اجتماعي كار درستي نيست.

وي به خدمات دولت در بخش گردشگري و ميراث فرهنگي اشاره كرد و افزود: در اين بخش با هدف جلب توريست بيشتر، سه هتل به مجموع هتل هاي استان افزوده شده و در سالجاري بيش از دو ميليون مسافر داخلي و 700 هزار مسافر خارجي از استان بازديد كرده اند.

جبارزاده خدمات دولت در بخش بهداشت و درمان را نيز بسيار مقبول عنوان كرد و گفت: طرح تحول نظام سلامت همزمان با سراسر كشور در استان نيز اجرا شد و در كنار آن مجتمع هاي سلامت براي اولين بار در كشور در استان در حال اجراست.

وي اضافه كرد: بهره برداري از چند بيمارستان و مركز پيوند مغز استخوان از ديگر اقدامات بهداشتي درماني در استان است كه در طول يكسال اخير انجام شده است.

وي گفت: در دامپزشكي نيز متخصصان استان توانستند با واكسينه كردن بيش از 13 ميليون راس دام، دام ها را در برابر بيماري لامپي اسكين مصون كنند و اين موفقيت بزرگي است.

استاندار آذربايجان شرقي همچنين به خدمات و موفقيت هاي ورزشي استان اشاره كرد وگفت: 112 ورزشكار در اين مدت از استان در رقابت هاي بين المللي حضور يافتند كه موفق به كسب 89 مدال شدند و اداره كل ورزش و جوانان نيز رتبه اول كشور را حائز شد.

جبارزاده امنيت و خدمات انتظامي دولت در استان را مطلوب برشمرد و گفت: در سايه اين خدمات، استان يكي از امن ترين مناطق كشور محسوب مي شود و كشفيات نيروهاي امنيتي، كاهش تلفات 50 درصدي جاده اي و پنج درصدي سرقت در سايه همين خدمات است.

وي خاطرنشان كرد: در مدت يكسال گذشته نزديك به 160 مورد اعتراضات و تجمعات صنفي نيز در استان شكل گرفته كه با پيگيري هاي شوراي تامين، خواسته كارگران برطرف شده و مشكلات كارگران تبريز كف نيز به زودي از سوي شوراي تامين پيگيري و رفع مي شود.

جبارزاده از كاهش نرخ بيكاري، بهبود فضاي كسب و كار، رونق توليد و صنعت، كاهش آلودگي هوا با توزيع بنزين يورو چهار و همچنين افزايش صادرات از گمركات استان به 1.6 ميليارد دلار بدون احتساب صادرات مس، به عنوان خدمات ارزنده دولت در يكسال گذشته ياد كرد.

وي گفت: در روابط خارجي نيز ميز روسيه، تركيه و آذربايجان در تبريز شكل يافته و نمايندگان 21 كشور خارجي در استان حضور يافته و از نزديك با ظرفيت هاي استان آشنا شده اند.

وي همچنين از آمادگي دولت براي واگذاري تمام طرح هاي نيمه تمام عمراني توجيه دار به بخش خصوصي در استان خبر داد و از سرمايه گذاران بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در اين طرح هاي دعوت كرد.

استان آذربايجان شرقي با سه ميليون و 724هزار و 620 نفر جمعيت، يكي از استان هاي پرجمعيت شمال غربي ايران بوده و كلان شهر تبريز طبق سرشماري سال 90، يك ميليون و 695 هزار و 94 نفر جمعيت دارد.

7233/1756

سرخط اخبار استان‌ها